fbpx 25.04 Międzynarodowy Dzień Asystentek i Sekretarek | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

25.04 Międzynarodowy Dzień Asystentek i Sekretarek

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

25.04 Międzynarodowy Dzień Asystentek i Sekretarek

 
Asystentka/Sekretarka jest w pracy zazwyczaj pierwsza, często też wychodzi z biura jako ostatnia. Dba o to, aby w biurze nie zabrakło kawy w kuchni, papieru w drukarce, długopisów, żeby ksero działało, żeby były wizytówki. Pilnuje, żeby szef dotarł na ważne spotkania, rozmawia z każdym w miły i uprzejmy sposób, orientuje się we wszystkim co dotyczy szefa, firmy i wszystkich innych spraw, z którymi gotowi się do niej zwrócić współpracownicy, szef lub klienci. Odpowie na każde pytanie, ale wie kiedy musi zachować dyskrecję. Zazwyczaj nie bierze urlopu i nie chodzi na szkolenia jak pozostali pracownicy, bo szef zawsze jej potrzebuje w biurze. Kiedy jest chora – przychodzi do pracy lub pracuje zdalnie z domu. Kiedy ktoś przychodzi wysłać faks, po raz n-ty bez zniecierpliwienia tłumaczy, którą stroną włożyć pismo, żeby przeszło. Uśmiecha się nawet wtedy, gdy wcale nie jest jej do śmiechu, wykonuje zadania niemożliwe do zrobienia, zatrzyma nawet samolot na lotnisku dla szefa, jeżeli będzie taka konieczność. Zamówi pizzę, taksówkę, spławi telefonicznego akwizytora, żeby pracownicy mogli pracować, a nie odbierać niepotrzebne telefony. Rozminuje zdenerwowanego klienta. Jak trzeba przeprowadzi firmę w jeden dzień do innego miejsca, dyplomatycznie wytłumaczy szefa przed innymi, gdy ten zapomni o ważnym spotkaniu, albo nie chce odebrać telefonu. Znosi dym papierosów unoszący się z gabinetu, je lunch pod biurkiem, bo przecież każdy telefon musi być odebrany. Znosi ze zrozumieniem i uśmiechem wszystkie humory osób, z którymi pracuje, zawsze ma w szufladzie proszek przeciwbólowy, pastę do butów, albo coś słodkiego - gdyby ktoś potrzebował. Wysłucha, pocieszy, doradzi…
 
Wyobraźcie sobie Państwo jeden dzień w Waszej firmie bez sekretariatu… Jakież życie w pracy byłoby trudne… i smutne. Bo Asystentki i Sekretarki to fajne i pracowite dziewczyny !
 
Życzymy Wszystkim Asystentkom i Sekretarkom, aby Wasi szefowie i współpracownicy potrafili odpowiednio docenić Waszą pracę i posiadane przez Was kompetencje nie tylko w dniu Waszego Święta.
 
 
Autor:
Redakcja