fbpx Ćwiczenia przy biurku | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Ćwiczenia przy biurku

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Ćwiczenia przy biurku

Zestaw ćwiczeń rozluźniająco - relaksujących przeznaczony dla osób, które mają siedzący tryb pracy. Zalecane, aby wykonywać ćwiczenia 2 razy w ciągu dnia pracy co kilka godzin, albo raz dziennie w połowie pracy.
 

 1. Siedząc przy biurku, przyciągnij dłońmi tułów do biurka, jednocześnie prostując plecy a łopatki mocno ściągając w tym, całe ręce i łokcie blisko tułowia.Powtórz 8 - 12 razy
 2. Oprzyj się plecami o oparcie krzesła mocno prostując plecy, wypychając klatkę piersiową do przodu  i jednoczenie unosząc ręce zgięte za głowę, przytrzymaj kilka sekund po czym wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 8-12 razy.
 3. Razem z krzesłem odsuń się od stolika a następnie oprzyj na udach klatkę piersiowa, plecy zaokrąglone ręce wiszą luźno do podłogi. Przytrzymaj kilka sekund, następnie wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie. Powtórz  8-12 razy.
 4. Siedząc na krześle wysuń się lekko do przodu tak żebyś miała możliwość złapania się dłońmi pod kolanami, złap się dłońmi z wyprostowanymi rękami mocno zaokrąglij plecy i schowaj głowę do dołu, wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund a następnie powtórz ćwiczenie 8 – 12 razy.
 5. Wyprostuj się a następnie spróbuj przyciągnąć brodę w dół do klatki piersiowej następnie głowa do tyłu. Przytrzymuj po 3,4 sekundy i wykonaj 8 – 12 powtórzeń.
 6. Wyprostuj plecy a następnie głowa raz na jedną stronę raz na drugą (ucho do barku) przytrzymuj po 3, 4 sekundy i wykonaj 8 – 12 powtórzeń
 7. Obroty głową 6 razy na jedną stronę 6 razy na drugą stronę.
 8. Oprzyj ręce na krzesełku dłonie na szerokości Twoich bioder nogi proste oparte o podłogę stopy skrzyżuj  a następnie unieś biodra w górę. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund po czym wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj 8 – 12 powtórzeń.
 9. Oprzyj plecy o opacie krzesła a następnie stopę prawej nogi oprzyj o lewe kolano prawe kolano staraj się lekko dociskać w dół. Przytrzymaj w tej pozycji kilka sekund i zmień nogę wykonaj po 6 powtórzeń na nogę.
 10. Siedząc wykonaj skłony na boki raz na jedną stronę raz na drugą tak jakbyś podnosiła długopis z podłogi. Wykonaj po 6 powtórzeń na każdą stronę.
 11. Siedząc wyprostuj plecy i jedną nogę unieś wyprostowaną w górę trzymaj kilka sekund następnie druga noga. Wykonaj po 6 powtórzeń na nogę.
Autor:
Ewelina Jakubiak