fbpx Czy wysłać CV ze zdjęciem? | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Czy wysłać CV ze zdjęciem?

Czas czytania
less than
1 minute
Przeczytałeś już

Czy wysłać CV ze zdjęciem?

Pewnie to pytanie niejeden z nas zadawał sobie przy aplikowaniu na różnego rodzaju stanowiska. Istnieje powszechny pogląd, że wyróżniające się cv zwiększa nasze szanse przy wstępnej selekcji. Kandydaci kierują się myśleniem, iż przyszły pracodawca doceni naszą kreatywność i twórcze myślenie. Czyli im bardziej oryginalne zdjęcie zamieścimy, to nasze szanse na powodzenie w procesie rekrutacyjnym, automatycznie się zwiększą. Sama nie raz się spotkałam z życiorysami, na których osoby prezentują się w mało formalnych sytuacjach np. na plaży w bikini lub w pubie ze znajomymi. Zdarzały się również zdjęcia twarzy, które zostało wycięte z innego zdjęcia. Takie sytuacje jednak przynoszą skutek odwrotny. Oczywiście są zawody na których liczy się kreacjonizm, ale jest ich niewiele i dotyczą takich profesji jak dziennikarz czy zawody artystyczne.

Pracodawcy oczekują cv ze zdjęciem przede wszystkim od osób ubiegających się na stanowiska sprzedażowe, osób, które będą pełnić funkcje reprezentujące firmę na zewnątrz.  Do takich procesów rekrutacyjnych warto wysłać cv ze zdjęciem. Pamiętajmy tylko, aby było to zdjęcie najlepiej „legitymacyjne”, wklejone w prawy górny róg dokumentu, a nie dołączone jako osobny plik.

Chciałabym uspokoić wszystkich, którym zdarzyło się wysłać cv z nieadekwatnym zdjęciem, że nie jest to czynnik skreślający kandydata na dane stanowisko. Dobry headhunter lub pracodawca przede wszystkim kieruje się adekwatnym wykształceniem i doświadczeniem, osobowością i kulturą osobistą, a nie wizerunkiem.
Autor:
Katarzyna Kowalczuk