fbpx Dekolt w dobrej kondycji | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Dekolt w dobrej kondycji

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Dekolt w dobrej kondycji

Szyja i dekolt to na swój sposób przedłużenie twarzy. Aby skóra w tych miejscach dobrze wyglądała i nie zdradzała dokładnie naszego wieku, warto poświęcić jej trochę czasu. Odpowiednia pielęgnacja to gwarancja gładkiej i jędrnej skóry na dłuższy czas.
Skóra szyi i dekoltu jest cieńsza niż skóra twarzy. Zaopatrzona w niewielką ilość tkanki tłuszczowej oraz mało włókien kolagenowych, ma tendencję do wiotczenia i szybciej ulega procesowi starzenia. Odpowiedniej pielęgnacji wymaga już po dwudziestym roku życia. Dużo bardziej służy jej pielęgnacja taka sama jak twarzy niż podobna do zabiegów, którym poddajesz ciało. Jeśli robisz peeling, wykonaj go tym samym preparatem, jakiego używasz do oczyszczania twarzy. Drobny i delikatny krem ścierający dużo łagodniej potraktuje delikatną skórę niż środek gruboziarnisty, którym warto wykonać peeling całego ciała. To samo dotyczy produktów do codziennego oczyszczania, delikatny żel do mycia skóry twarzy będzie lepszy niż płyn pod prysznic. Krem (może być nawilżający, regenerujący czy ujędrniający) zadziała zdecydowanie korzystniej niż balsam, którego używasz do całego ciała. Po trzydziestym piątym roku życia warto zamienić krem nawilżający na przeciwzmarszczkowy. Jeśli masz suchą skórę możesz po taki sięgnąć wcześniej.
 
Skóra szyi i dekoltu nie lubi być wystawiana na promienie słoneczne. Intensywne opalanie przyspiesza proces starzenia. Źle znosi także gorącą wodę, która powoduje wysuszanie naskórka. Pomagają jej maseczki do skóry suchej (zaopatrzone w skoncentrowane składniki działają szybko i skutecznie). Dobrym sposobem są ciepłe okłady z olejków (np. z oliwy z oliwek czy oleju z kiełków pszenicy). Ogrzany olej wmasowujemy w skórę i otulamy ciepłym ręcznikiem. Świetnie sprawdza się także masaż kostkami lodu, który mocno ujędrnia. Do dobrej kondycji skóry szyi i dekoltu przyczynia się również odpowiednio dobrana poduszka. Zwróć uwagę odpoczywając, czy twoja skóra także odpoczywa .
Autor:
Joanna Brodzik