fbpx Dlaczego nie dieta cud? | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Dlaczego nie dieta cud?

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Dlaczego nie dieta cud?

Najszybsza i najprostsza odpowiedź jaka się nasuwa to po prostu dieta cud nie istnieje. Dieta cud jak sama nazwa wskazuje ma dokonać cudu, czyli podczas jej stosowania mamy schudnąć szybko i dużo.

Jak to wygląda w praktyce?

 Najczęściej zaczyna się maksymalne ograniczanie kalorii, ze względu na ogólnie przyjętą zasadę mniej zjem niż mój organizm potrzebuje więc będę chudła, więc zasada ogólnie dobra ale nie do końca, ponieważ maksymalnie zmniejszając ilość pożywienia a przede wszystkim posiłków metabolizm zaczyna coraz wolniej pracować żeby uchronić Cię przed spadkiem energii.

Co oznacza schudnąć szybko?

Szczerze mówiąc nie da się pozbyć tkanki tłuszczowej szybko, oczywiście waga po dwóch tygodniach głodowania pokarze kilka kilogramów mniej, ale nic wspólnego z tkanką tłuszczową to nie będzie miało, po prostu zejdzie Ci woda z organizmu, w takim krótkim czasie nie ma możliwości pozbycia się tkanki tłuszczowej.

Ile czasu wytrzymasz? Następnie należy się zastanowić ile czasu wytrzymasz na tak zwanej diecie cud a jak ją zakończysz to co dalej, przecież taka dieta nie wyrobiła w Tobie żadnych nowych nawyków żywieniowych, bo była to męczarnia, więc jedyne o czym marzysz będąc na diecie cud to żeby normalnie zjeść.

Co na to Twój organizm?

Tak się składa że Twój organizm bardzo o Ciebie dba i niestety nie oszukasz go! Więc jak tylko zaczniesz normalnie jeść Twój organizm będzie pobierał zapasy podwójnie, ponieważ będzie się bał, że za chwilę znowu zabraknie pożywienia i to jest właśnie moment efektu jojo. Czym częściej będziesz stosować diety cud tym gorzej dla Twojego odchudzania na dłuższą metę. Jedyna skuteczna metoda to nie spowolnić przemianę materii a przyspieszyć i niestety zmienić nawyki żywieniowe na stałe po prostu przyzwyczaić się do tych nowych, innej metody aby cieszyć się odpowiednią sylwetką przez cały czas nie ma.

ewelinajakubiak.pl

Autor:
Ewelina Jakubiak