fbpx Lifting bez skalpela | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Lifting bez skalpela

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Lifting bez skalpela

 
Ultradźwięki wspomagają uzyskanie efektu wygładzenia zmarszczek, zwiększenia nawilżenia, jędrności, napięcia i elastyczności skóry. Za pomocą serii zabiegów sonoforezy z powodzeniem można ujędrnić i wymodelować owal twarzy bez interwencji skalpela.
  
Ultradźwięki mają działanie mechaniczne, termiczne oraz fizykochemiczne.
Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii.
Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników.
 
Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, i które wywiera korzystny wpływ na tkankę nerwową, a także ma działanie przeciwbólowe.
 
Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego. Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki:
  •  wzrost przepuszczalności błon komórkowych,
  •  usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie,
  •  wpływ na procesy enzymatyczne,
  •  zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie,
  •  zmiany składu jonowego tkanek,
  •  zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym.
Zabiegi sonoforezy są skuteczną metodą ujędrniającą, zwiększającą napięcie, elastyczność i jędrność skóry.
 
Autor:
Iwona Jakubiak