fbpx Miejsce specjalnej troski | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Miejsce specjalnej troski

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Miejsce specjalnej troski

Takim miejscem jest skóra wokół oczu. Prawie zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, niesamowicie cienka i delikatna, słabo nawilżona, bardzo wrażliwa. Dodatkowo jest miejscem, w którym słabiej krąży krew oraz zatrzymuje się limfa. Powieka i obszar wokół oka to miejsce, które najczęściej jest w ruchu, szybko reaguje na zanieczyszczenia środowiska (np dym papierosowy) i łatwo się męczy (np. długie czytanie przy niedostatecznej ilości światła, niewystarczająca ilość snu). Z wiekiem tracimy tam elastynę i kolagen odpowiedzialne za jędrność i gładkość skóry. To wszystko sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych.
Kobiety często traktują ten obszar twarzy po macoszemu. Zaczynając od pielęgnacji, w której pomijają używanie kosmetyków dostosowanych do okolic oczu, poprzez złą dietę (duże ilości kawy, co nie sprzyjają dobremu krążeniu płynów ustrojowych), skończywszy na braku relaksu dla powiek i skóry pod nimi. A to przecież miejsce, które najszybciej się starzeje, miejsce, które jako pierwsze zdradzi nasz wiek. Warto poświęcić trochę czasu, aby poprawić kondycję skóry i opóźnić proces starzenia.
Po pierwsze pielęgnacja. Bardzo ważny jest demakijaż oczu, najlepiej płynem, który jest do tego przeznaczony. Resztki źle usuniętego makijażu podrażniają oko i skórę wokół niego. Pamiętajmy aby nie wykonywać zabiegu za mocno, nie naciągamy skóry, nie przyciskamy mocno płatka nasączonego płynem. Spowoduje to większą skłonność do zmarszczek.
Po drugie odpowiedni preparat po zabiegu oczyszczania. Dobry krem czy żel pod oczy potrafi zdziałać cuda. Powinien, oprócz nawilżania, mieć dodatkowe właściwości. Np. witamina C rozjaśni skórę pod oczami, witamina E będzie ochroną przed wolnymi rodnikami, alantoina przyspiesza odnowę naskórka, łagodzi i koi, a wyciągi z roślin (szałwia, arnika) zmniejszą obrzęki i obkurczają naczynie krwionośne. Kremu pod oczy się nie wmasowuje, należy go delikatnie wklepać.
Po trzecie relaks. Powieki, które pracują całymi dniami zasługują na porządny odpoczynek. Bardzo pomocne są np. okłady z wyciągu ze świetlika czy zwilżone płatki kosmetyczne, które na chwilę włożymy do lodówki. Nie przemęczaj wzroku, kiedy czujesz, że konieczna jest przerwa. Śpij nie tylko tyle ile potrzebujesz sama, ale także tyle ile potrzebują twoje oczy.
Zarówno oczy, jaki i skóra wokół nich, szybko odpłacą za te dobroczynne zabiegi pięknym wyglądem.
Autor:
Joanna Brodzik