fbpx O ustach słów kilka | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

O ustach słów kilka

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

O ustach słów kilka

Usta są elementem twarzy, po którym możemy rozpoznać nasz humor. Opuszczone kąciki ust nadają twarzy ponurego, smutnego wyrazu. Podniesione przeciwnie – wyrażają radość i zadowolenie.

Są mocno ukrwione a naskórek, który je chroni jest bardzo cienki. Dzięki temu ich barwa to wyrazisty różowy lub czerwony kolor. Tkanka na ustach pozbawiona jest gruczołów łojowych, co za tym idzie, nie jest w stanie sama zadbać o dobre nawilżenie, nie potrafi obronić się przed zbyt niską i wysoką temperaturą. To przyczyny wszelkich uszkodzeń, na jakie nasze usta są narażone. Bez odpowiedniej pielęgnacji staną się suche, popękane i zamiast być zmysłową ozdobą, będą szpecić. Kolorowa pomadka nałożona na niezbadane wargi będzie wyglądała nieestetycznie i podkreśli suche skórki.

Skóra ust nie potrzebuje skomplikowanych i czasochłonnych zabiegów. Regularna i prosta pielęgnacja zagwarantuje zdrowy wygląd. Ważne, aby je chronić przed mrozem i wysoką temperaturą. Bardzo dobrym nawykiem jest stosowanie pomadek ochronnych, które zwykle są produkowane na bazie natłuszczającej wazeliny z dodatkiem witamin (A i E). Jeśli usta mimo nawilżających sztyftów wymagają skuteczniejszej pielęgnacji, zastosuj kurację maseczkami. Na rynku pojawiły się preparaty specjalnie przygotowane do pielęgnacji warg. Mogą to być same maseczki albo zestawy, składające się z peelingu i maseczki. Dzięki oczyszczeniu peelingiem, maseczka lepiej zadziała i głębiej się wchłonie.

Jeśli nie dysponujesz takim zestawem, możesz użyć domowych sposobów. Odrobinę drobnego cukru lub soli, zmieszaj z nawilżającym kremem. Wmasuj w wargi i zmyj. Następnie połóż dużą warstwę prawdziwego miodu pszczelego i pozostaw na 15-20 min. Możesz użyć też rozgotowanego siemienia lnianego, na usta nakłada się powstałą galaretkę po rozgotowaniu tego ziarna. Maseczkę zmyj ciepłą wodą i nałóż wazelinę, balsam lub pomadkę ochronną.

Aby usta były pełne i miały piękną barwę, możesz zastosować masaż. Na miękką szczoteczkę do zębów (najlepiej z naturalnego włosia) nałóż odrobinę soli i masuj wargi przez chwilę. Następnie opłucz je w ciepłej wodzie i nałóż preparat ochronny. Nie zostawiaj ust bez położenia warstwy ochronnej, podrażnione (solą i masażem) staną się suche.

Makijaż ust powinien być dopasowany do naszych preferencji (czyli tego, co lubimy na nie nakładać: pomadkę, czy błyszczyk), makijażu całej twarzy oraz naszej urody. Osoby o jasnej karnacji będą korzystnie wyglądały w tonacjach różowych. Bordo, brązy i tonacje miedziane to odpowiednie kolory dla osób o karnacji ciemnej. Jeśli masz cerę w odcieniu różu lub porcelany, możesz użyć pomadki z odcieniem pomarańczy. Omijaj tę kolorystykę, jeśli nie jesteś właścicielką białych zębów, dodatek oranżu podkreśli niekorzystnie wszelkie odcienie kości słoniowej.

Autor:
Joanna Brodzik