fbpx Perfekcyjny łuk brwiowy | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Perfekcyjny łuk brwiowy

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Perfekcyjny łuk brwiowy

Popularność trwałego makijażu brwi wynika pewnie z faktu, że makijaż ten jest naturalny, a zarazem nadaje twarzy bardzo zadbany i uporządkowany wygląd.
 
Permanentny makijaż brwi to doskonały sposób na poprawę wyglądu brwi nieregularnych, rzadkich i asymetrycznych, a także, takich, które źle depilowane straciły swoją naturalną linię, lub, co gorsze, całkowicie zniknęły.
Lata nieumiejętnej depilacji pęsetą, szczególnie delikatnych brwi, potrafią na zawsze zepsuć ich linię, a nawet sprawić, że brwi już nie odrastają.

Linia brwi robi się także coraz mniej widoczna z wiekiem. Im jesteśmy starsze, tym mniej wyraźna jest linia brwi, a siwe włosy całkowicie ją niwelują. Tak więc także w tym przypadku umiejętnie wykonany permanentny makijaż brwi potrafiodmłodzić i dodać wyrazistości konturom twarzy.
 
Jak wygląda zabieg?

Rysunek brwi można wykonać na dwa sposoby – wypełnić kolorem pożądaną linię brwi, lub narysować delikatne kreseczki imitujące naturalne włoski, który to sposób jest bardziej naturalny dla kobiet o jasnej karnacji i jasnych włosach.
W zależności od rozległości makijaż permanentny może trwać od 30 minut do 2 godzin.
W ciągu kilku dni po zabiegu część pigmentu zanika i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują.
Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny.
Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
 W ciągu 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 40% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.
Druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów odbywa się po 2-3 tygodniach od zabiegu pierwszej pigmentacji.
Rysunek brwi z reguły utrzymuje się na skórze przez 3-5 lat, z każdym rokiem blednie o około 10%, a jest to związane z ciągłą odnową i wymianą tkanek skóry, a także od tego jak głęboko został wprowadzony barwnik.

Kto nie może skorzystać?
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca, oraz przyjmowanie leków sterydowych.
 
Autor:
Iwona Jakubiak, kosmetolog