fbpx A po nocy przychodzi dzień... | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

A po nocy przychodzi dzień...

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

A po nocy przychodzi dzień...

Zdarzają się takie noce, podczas których nie możemy odpocząć. Szalona zabawa, alkohol, brak snu powodują, że rano wyglądamy niekorzystnie. Co zrobić, jeśli następnego dnia mamy ważne spotkanie lub musimy pokazać się publicznie?
Nie jest tak, że nieprzespanej nocy nie da się oszukać. Szara i zmęczona cera, cienie pod oczami, zaczerwienione spojówki to wszystko oznaka aktywnej nocy. Z pomocą przychodzą kosmetyki.

Pielęgnacja
Pielęgnację zaczynamy od zmycia tego, co zostało z poprzedniego makijażu. Do oczyszczenia twarzy wybierz odświeżający żel, którego zadaniem jest przywrócenie świeżości i witalności. Następnie połóż krem upiększający. Możesz wybrać taki, który wygładzi cerę, wyrówna koloryt i sprawi, że będzie wyglądała bardzo zdrowo. Bardzo dobre rezultaty daje preparat z witaminą C.

Makijaż
Do wyboru mamy ogromną ilość preparatów, które rozświetlają cerę. Obecnie modny makijaż to błyszczący makijaż, dlatego też kosmetyk z rozświetlającymi drobinkami można znaleźć w ofercie każdego producenta.
Na początek nakładamy korektor. Niektóre firmy mają w swojej ofercie specjalny produkt pod oczy, o lekkiej konsystencji, który rozświetla i maskuje. Przy zmęczonej skórze pod oczami zdziała cuda.
Następnie podkład. Lekki fluid, który zawiera drobinki odbijające światło nada skórze jednolity, zdrowy kolor. Zwykle jest nawilżający, zapobiega wysuszeniu a jego drobinki optycznie wygładzą cerę.
Puder rozświetlający połóż subtelnie. Dużym pędzlem omieć delikatnie policzki, skronie oraz dekolt. Bardzo modny i pięknie wyglądający jest puder w tonacji różowej, dający w efekcie wygląd bardzo świeży i dziewczęcy.
Róż do policzków w kolorze naturalnego różu, położony centralnie na policzki da natychmiastowy efekt świeżości. Nie wolno przesadzić z ilością kosmetyku, plamka powinna być ledwo zauważalna.
Na usta połóż błyszczyk.

Włosy
Oczywiście muszą być świeże i ułożone. Przed samym wyjściem użyj mgiełki nabłyszczacza.
Jeśli masz podrażnione spojówki, możesz użyć nawilżających kropli do oczu. Przed samym wyjściem wypij szklankę świeżego soku, uzupełniając brakujące witaminy i sole mineralne. Nic jednak nie zastąpi odpoczynku na dłuższą metę.
Autor:
Joanna Brodzik