fbpx Podkład - Twoja druga skóra | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Podkład - Twoja druga skóra

Czas czytania
2min.
Przeczytałeś już

Podkład - Twoja druga skóra

Wyrównuje koloryt, maskuje niedoskonałości, idealnie dobrany zachowuje skórę w perfekcyjnej kondycji wizualnej. Aby spełnił wyżej wymienione obietnice musi być bardzo dobrze dobrany do potrzeb oraz koloru naszej skóry.
Nie jest to proste zadanie, nie raz można by powiedzieć wyzwanie. Wśród ogromu propozycji firm kosmetycznych na pewno jest przynajmniej jeden odpowiedni, może nawet idealny, ale jak go znaleźć? 
Po pierwsze postaraj się ocenić odcień swojej skóry, czy dominuje w nim odcień różowy czy raczej ciepły, żółtawy. Kolor podkładu należy wybrać konsekwentnie. Następna sprawa to ocena jasności naszej karnacji. Tutaj zwykle są największe problemy. Niektórzy uważają, że podkład należy sprawdzić na wewnętrznej części nadgarstka, dłoni lub w okolicy kciuka. To błąd, rzadko kiedy zdarza się, że występuje tam idealne taki sam kolor jak na buzi. Na nadgarstku będzie jedynie widać czy odcień podkładu jest podobny (żółtawy czy różowawy) do naszego naturalnego. Odrobinę kosmetyku nałóż na linię żuchwy, (jeśli to możliwe usuń makijaż, który masz w tym miejscu twarzy) i dopiero wtedy oceń czy dany kolor jest odpowiedni. Najlepszą metodą jest poprosić o próbkę, osobiście zupełnie nie ufam testerom ogólnie dostępnym w sklepach, wystawkach czy na stoiskach firmowych. Testery na miejscu wykorzystaj do tego, aby określić czy konsystencja kosmetyku spełnia twoje oczekiwania i przyzwyczajenia, możesz też sprawdzić jak kosmetyk się rozprowadza, czy ciemnieje na skórze po nałożeniu i czy jego krycie jest zadowalające. Do tego możesz bez problemu wykorzystać wierzch dłoni. Jeśli już wybierzesz odpowiednią markę i rodzaj podkładu poproś o próbkę i wykonaj próbny makijaż w domu. Podczas wyboru koloru weź pod uwagę bardzo ważny czynnik - światło. Większość sklepów oświetlana jest światłem zimnym, które przekłamuje prawdziwy odcień kosmetyku. Jeśli jesteś posiadaczką cery jasnej, naturalnej, poproś o próbkę w kolorze naturalnym i o ton jaśniejszym. Jeśli masz buzię raczej opaloną wybierz od naturalnego w górę. Jeśli nadal masz problem z doborem odcienia, wybierz produkt, który sam dopasowuje się do naturalnego koloru cery.

Kolor i odcień to nie wszystko. Podkład, który nosisz na twarzy przez cały dzień powinien o twarz zadbać. Jeśli masz cerę suchą to szukaj podkładów przeznaczonych specjalnie do takiego rodzaju skóry. Są to zwykle podkłady kremowe, dbające o nawilżenie w ciągu dnia. Jeśli masz cerę tłustą, to podkład powinien być opatrzony informacją od producenta, ze do takiej cery nadaje się najbardziej. Nie może zatykać porów, najlepiej, jeśli będzie o lekkiej, beztłuszczowej konsystencji, koniecznie matujący. Skóra z problemami skórnymi wymaga specjalnego produktu. Po pierwsze musi dobrze kryć a po drugie nie może szkodzić. Przy poważnych problemach trądzikowych polecam kryjące kremy koloryzujące (dostępne w aptekach). Podkład powinien zawierać filtry przeciwsłoneczne.

Jeśli twój poprzedni podkład miał dobrze dobrany odcień, ale np. nie spełniał potrzeb skóry lub po prostu się skończył, zabierz go ze sobą i szukaj identycznego koloru wśród innych marek. Jeśli podkład był naprawdę idealny w kolorze to możesz posłużyć się np. kawałkiem chusteczki higienicznej, na białym tle bez problemu odnajdziesz różnice, jeśli takie wystąpią.

Szukanie odpowiedniego podkładu jest czasem trudne, ale nie niemożliwe. Odrobina cierpliwości i wytrwałości może sprawić, że zyskasz odpowiedni kosmetyk, który stanie się drugą skórą, podkreśli urodę i będzie o nią dbał.
Autor:
Joanna Brodzik