fbpx Poprawność aplikacji | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Poprawność aplikacji

Czas czytania
less than
1 minute
Przeczytałeś już

Poprawność aplikacji

Pod słowem aplikacja kryją się życiorys zawodowy (tabelaryczny)  zwany dziś curriculum vitae ( cv) oraz list motywacyjny. Dokumenty aplikacyjne są bardzo ważne , gdyż to one decydują o zaproszeniu bądź nie naszej osoby na rozmowę kwalifikacyjną. Tutaj jeszcze jako rekruter zwracam się z prośbą o uważne czytanie ofert pracy. Jeżeli nie spełniamy większości istotnych wymagań, tracimy czas wysyłając aplikacje i rekruterzy ją czytając.

Często dokumenty aplikacyjne są napisane niestarannie i mało estetycznie.
Wskazane jest pisywanie aplikacji zwykłą czcionką, rozmiaru 10-12. Zwracajmy uwagę na marginesy –  zbyt wąskie spowodują tylko częściowy wydruk przesłanego dokumentu. Styl pisania dokumentów aplikacyjnych powinien być zwięzły.
Podstawowy błąd to nieumiejętne dobieranie informacji o swojej osobie.
Osoba czytająca nasze cv powinna się dowiedzieć czy posiadamy odpowiednie doświadczenie, kwalifikacje i umiejętności związane z pracą na stanowisku, o którą się ubiegamy; nie więcej, nie mniej (nie oznacza to jednakże, że musimy się ograniczać do jednej czy dwóch stron – najistotniejsze to udowodnić, że spełniamy wszystkie wymogi pracodawcy). Proszę nie zapominać o wszelkich danych kontaktowych oraz o klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. I, ku przestrodze, nie dołączajmy do cv nieformalnych zdjęć – z wakacji w bikini, czy z imprezy –  to nie konkurs na  najwdzięczniejszy obiektu do fotografowania.

Warto również zwrócić uwagę na indywidualne potraktowanie każdego pracodawcy, do którego przesyłamy swój list motywacyjny. Niech będzie on niecodzienny, indywidualny i przekonywujący.
Autor:
Ewelina Pouboczko