fbpx Samoopalacze - słońce w tubce | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Samoopalacze - słońce w tubce

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Samoopalacze - słońce w tubce

 
Letnią opaleniznę można dziś kupić w sklepie. W zależności od tego na jakim odcieniu opalenizny ci zależy, możesz wybierać pośród kremów i balsamów samoopalających, mleczek, balsamów brązująco-rozświetlających.
 
Samopalacze
Gwarantują w 100 procentach bezpieczną opaleniznę. Kremy samoopalające pozwalają uzyskać przyciemnienie skóry dzięki substancjom chemicznym zawartym w ich składzie. Substancje te wywołują zabarwienie poprzez wiązanie się z warstwą rogową [zewnętrzną] naskórka. Głównym, aktywnym składnikiem samoopalaczy jest dwuhydroksyaceton- DHA. Po nałożeniu preparatu z tym składnikiem opalenizna pojawia się po około 1-2 godzinach i osiąga maksymalny efekt po 6 godzinach. Ponieważ komórki warstwy rogowej ulegają stałemu procesowi złuszczania dlatego opalenizna z czasem blednie i znika.
 
Odcień i intensywność koloru opalenizny
 
Zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od naturalnej grubości warstwy naskórka - im jest grubsza tym uzyskuje się ciemniejszy kolor opalenizny. Duży wpływ na odcień koloru ma również wartość pH skóry.
Intensywność zależy również od ilości i rodzaju poszczególnych aminokwasów w skórze, co jest cechą indywidualną każdego z nas.
 
Balsamy brązujące
 
Ekstrakt z orzecha włoskiego- juglon to najczęstszy składnik balsamów brązujących. Często też w tego typu produktach wykorzystuje się wyciąg z kakaowca lub olejek z drzewa hebanowego, które posiadają właściwości przyciemniające karnację.
Przebojem całorocznym są kremy i balsamy rozświetlająco-brazujące do twarzy i ciała. Dzięki naturalnym składnikom aktywnym kosmetyk taki rozświetla cerę, jednoczenie lekko ją brązując.
Zawiera naturalne drobinki perły, które odbijając światło dają natychmiastowy efekt rozświetlonej cery.
 
Rada
 
Przed nałożeniem samoopalacza przetrzyj skórę całego ciała tonikiem, który nada skórze bardziej kwaśny odcień pH, dzięki czemu uzyskasz ładniejszy odcień opalenizny.
 
Autor:
Iwona Jakubiak