fbpx Składanie świątecznych życzeń | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Składanie świątecznych życzeń

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Składanie świątecznych życzeń

Święta tuż, tuż, wybieramy ostatnie prezenty, niektórzy już rozpoczęli przygotowania potraw wigilijnych, zostało jeszcze złożenie życzeń najbliższym osobom oraz firmom współpracującym, klientom i kolegom z pracy.
 
Wiele osób wysyła życzenia drogą elektroniczną, jeśli i Ty do nich należysz zadbaj o to by nie były to te same życzenia, co w zeszłym roku. Warto napisać je samodzielnie, od serca, pomyśleć o osobie której chcemy złożyć życzenia. Unikaj wysyłania ogólnych życzeń jednym mailem do wielu osób.
 
Tradycja wysyłania kartek świątecznych pomału zanika. Mimo to, będę Was namawiała do jej podtrzymywania. Jest bardzo przyjemnym otworzyć skrzynkę i znaleźć w niej piękną kartkę świąteczną, z osobistymi życzeniami. Można się na chwilę zatrzymać w przedświątecznym zgiełku i pomyśleć o nadawcy życzeń. Warto samodzielnie napisać życzenia zamiast korzystać z tych gotowych, nadrukowanych na kartce. Jeśli już takie tam są, to dopisz coś od siebie, a już na pewno nie zapomnij o podpisaniu tych życzeń. Nie ma nic gorszego niż dostać masową kartkę, której nadawca nawet nie podpisał. Wówczas zamiast robić dobre wrażenie, takie życzenia skutecznie zepsują opinię o nadawcy, firmie od której przyszła i o całym zespole tam pracującym.
 
Wybierając kartki, które będą wysyłane do partnerów biznesowych i klientów lepiej unikać tych z motywami religijnymi, by nikogo nie urazić. Bezpieczne są z motywem choinki, bombek i innych ozdób świątecznych oraz noworoczne.
 
Wysyłając tradycyjne karki, nawet jeśli wysyłasz je w dużych ilościach, warto zadać sobie trudu i nakleić świąteczny znaczek pocztowy. Doda to osobistego akcentu w przeciwieństwie do ofrankowanych maszynowo kopert czy kartek. Warto też odręcznie zaadresować kopertę, jeśli nie masz na to czasu zleć to komuś innemu. Wydrukowane adresy na kopertach lub etykietach są bezosobowe.
 
Autor:
Dorota Szcześniak-Kosiorek