fbpx Wina kosmetyku czy nasze błędy - podkład | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Wina kosmetyku czy nasze błędy - podkład

Czas czytania
less than
1 minute
Przeczytałeś już

Wina kosmetyku czy nasze błędy - podkład

Aby wykonać idealny i trwały makijaż twarzy należy dobrać odpowiednie kosmetyki. Cera tłusta polubi podkłady o lekkiej konsystencji, w przeciwieństwie do cery suchej, której zdecydowanie lepiej posłuży podkład gęsty, bogaty w substancje nawilżające. Musimy także dobrać odpowiedni kolor, za ciemny będzie wyglądał nienaturalnie, odetnie się od reszty skóry.
Bardzo ważna jest ilość nałożonego kosmetyku. To nie wina podkładu, że się zbiera w zmarszczkach, że podkleśla pory, że tworzy smugi. Podkład należy położyć bardzo dokładnie. Lepiej dołożyć kropelkę, jeśli pierwsza porcja nie pokryje dokładnie całego obszaru malowanego niż użyć za dużo. Do rozprowadzenia kosmetyku dobrze użyć gąbeczki lub po prostu zrobić to palcami. Ciepło sprawi, że kosmetyk wtopi się w skórę, co zapewni dłuższe utrzymanie się go na twarzy. Gąbeczka zaabsorbuje nadmiar podkładu.

Aby inne kosmetyki położone później na twarz nie spłynęły, co przytrafi się po położeniu kosmetyku o konsystencji kremu na wcześniej położony podkład (przy udziale sebum dwa kosmetyki o tej samej konsystencji po prostu sie ze sobą połączą), pudrujemy twarz. Puder zabezpieczy podkładu na twarzy, zmatowi skórę i utrzyma świeży wygląd na długo.
Autor:
Joanna Brodzik