fbpx Czas grillowania | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Czas grillowania

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Czas grillowania


Mamy wiosnę, popularne stają się majówki, weekendy za miastem, ogniska oraz garden party. Jak elegancko podjąć rodzinę, przyjaciół, znajomych na świeżym powietrzu? A może wybieramy się na przyjęcie organizowane w ogrodzie - czy wiemy w co się ubrać oraz co przynieść ze sobą idąc na garden party?

Zaproszenie
Forma zaproszenia gości na spotkanie przy grillu zależy od rangi spotkania oraz jego stopnia formalności. Jeśli przyjęcie związane jest z uroczystością np. Pierwszą Komunią Świętą wówczas obowiązują zaproszenia papierowe, najlepiej dostarczone osobiście gościom. Jeśli natomiast, przyjęcie jest spotkaniem towarzyskim, formą spędzenia weekendu, wówczas możemy zaprosić przyjaciół w dowolny sposób: osobiście, telefonicznie, a nawet, jeśli nie mamy innej możliwości, e-mailem.

Zastawa
Z racji, iż garden party odbywa się na zewnątrz nie jest wskazane używanie szlachetnej porcelany i sreber. Natomiast nie oznacza to podejmowania gości potrawami serwowanymi na papierowych, jednorazowych tackach/talerzach. Organizując spotkanie w ogrodzie, za domem czy w domku letniskowym (na działce) zadbajmy o ceramiczne talerze, stalowe sztućce i szklanki do napojów. Potrawy będą inaczej nam smakować i nikt nie będzie się męczył z pokrojeniem mięsa plastikowym nożem. Oczywiście, jeśli wybieramy się za miasto, gdzie na wolnej przestrzeni organizujemy piknik, z dala od cywilizacji, wówczas naczynia plastikowe czy nawet papierowe w zupełności wystarczą.

Menu
Przygotowując menu na przyjęcie powinniśmy pamiętać o różnych gustach naszych gości. Nie każdy, tak jak my, może być amatorem karkówki czy szaszłyków mięsno-owocowych. Najlepiej przygotować różne rodzaje mięsa (kiełbaski, karkówkę, skrzydełka kurczaka, boczek, piersi kurczaka lub indyka…), mogą też być ryby, warzywa do grillowania (papryka, cukinia, cebula, pieczarki…), owoce (ananas, brzoskwinia…), świeże warzywa do sałatek, sosy – tak, by każdy z gości i domowników znalazł coś dla siebie. Dobrym pomysłem jest przygotowanie na spotkanie samych składników, świeżych bądź zamarynowanych, i pozwolenie gościom komponowania potraw wg własnego uznania, samodzielnego grillowania czy mieszania sałatek.

Będąc gościem
Wybierając się na przyjecie czy spotkanie też mamy swoje obowiązki. Niezależnie od celu spotkania, kwiaty dla gospodyni czy butelka wina zawsze będą miłym gestem. Jeśli przyjęcie w ogrodzie zorganizowane jest z okazji jakiejś uroczystości, naturalne jest, że przyniesiemy ze sobą prezent dla solenizanta czy jubilata. Z kolei, jeśli jest to spotkanie towarzyskie, to po ustaleniu z gospodarzami, powinniśmy przynieść również swoje potrawy lub składniki do ich przygotowania.

W co się ubrać
Wybierając strój na ogrodowe przyjęcie pamiętajmy o tym, by był on odpowiedni do warunków. Najprawdopodobniej będziemy chodzić po trawie, więc buty na szpilce zostawmy w domu. Ubranie powinno być wygodne, swobodne, ale nadal schludne. Idąc na nieformalne spotkanie towarzyskie dżinsy lub wygodna sukienka są jak najbardziej na miejscu. Idąc na spotkanie bardziej formalne, służbowe czy uroczystość rodzinną, powinniśmy dostosować stój do okazji pamiętając o ogrodowych warunkach.

perfectimage.pl
activena.pl
 
Autor:
Dorota Szcześniak-Kosiorek