fbpx Rozwój zawodowy | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Rozwój zawodowy

25.04 Międzynarodowy Dzień Asystentek i Sekretarek

  Asystentka/Sekretarka jest w pracy zazwyczaj pierwsza, często też wychodzi z biura jako ostatnia. Dba o to, aby w biurze nie zabrakło kawy w kuchni, papieru w drukarce, długopisów, żeby ksero działało, żeby były wizytówki. Pilnuje, żeby szef dotarł na ważne spotkania, rozmawia z każdym w...czytaj więcej »

Jak przygotować się do szkolenia?

Udało się. Twój szef podpisał Twoje zgłoszenie na szkolenie. Teraz zadajesz sobie pytanie : czy mam się do niego jakoś przygotować? Tak, do każdego szkolenia, konfrencji, seminarium warto się przygotować, aby zyskać z niego jak najwięcej w danym momencie. Celem uczestniczenia w większości...czytaj więcej »

Czy każda praca zawodowa może być misją?

Często, gdy pomyślimy o jakimś zawodzie, który chcemy połączyć z konkretną misją, to przychodzą nam do głowy raczej określone grupy zawodowe, np. lekarz, pielęgniarka, ksiądz czy nauczyciel. Czy to oznacza, że tylko do tych zawodów jest przypisana jakaś misja, czy tylko osoby pełniące takie...czytaj więcej »

Jakie są polskie sekretarki?

Dba o sympatyczną atmosferę w pracy, a jednocześnie jest twardym negocjatorem. Jak mało kto w firmie ma dostęp do poufnych danych firmowych. Firma AutoID Polska SA, dystrybutor programu biurowego ABBYY FineReader, zapytała sekretarki i asystentki o ich pracę.   Wśród zadań sekretarek i...czytaj więcej »

Jak się nie dać zwolnić?

  W czasach trudnego rynku pracy coraz więcej osób czuje się niepewnie w swojej sytuacji zawodowej. Jak możesz lepiej zarządzać swoją karierą, tak, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nie zostaniesz zwolniona?   Zalecam ci sposób propagowany przez Sherri Thomas, autorkę książki "Career...czytaj więcej »

Być czy nie być idealną sekretarką?

Wchodząc do współczesnej firmy raczej nie usłyszymy rzuconego od niechcenia w naszą stronę pytania „Czego?!”. Współczesna sekretarka nie maluje też przy biurku paznokci, nie nosi krzykliwego makijażu oraz natapirowanej fryzury. W poprzednim ustroju petenci przychodzący do firmy nagminnie...czytaj więcej »

25.04 Międzynarodowy Dzień Asystentek i Sekretarek

Miłe, życzliwe, uśmiechnięte, świetnie wykształcone, doskonale zorganizowane, dużo wiedzą i potrafią, dyskretne, cierpliwe, opanowane... Ich zalety można by wyliczać w nieskończoność. O kim mowa? O Asystentkach i Sekretarkach! Z okazji Waszego ŚWIĘTA Wszystkiego Najlepszego!     czytaj więcej »

Wypalenie zawodowe

  Na syndrom wypalenia zawodowego składają się wyczerpanie fizyczne, emocjonalne i psychiczne.   Znana badaczka syndromu wypalenia zawodowego Christina Maslach twierdzi, że to „syndrom, na który składają się wyczerpanie emocjonalne, depersonalizacja i obniżenie oceny własych dokonań...czytaj więcej »

Asystentka a myślenie strategiczne

W jednej z edycji warsztatu „Asystentka – Partner w Zarządzaniu” uczestniczyły doświadczone asystentki, którym te zajęcia są dedykowane. Mają silną zawodową pozycję, ale przyszły z przekonaniem, że można pokonać kolejny próg wtajemniczenia. Zainspirowały mnie do napisania tego artykułu. Od...czytaj więcej »

Kobiety na stanowiskach kierowniczych

Kobiety stanowią obecnie ponad 50% światowej siły roboczej. Mimo to ilość zajmowanych przez nie stanowisk kierowniczych wynosi mniej niż 25%. Rynek pracy udowadnia, że zwiększenie ich udziału wśród liderów firm ma korzystne znaczenie dla działalności organizacji, jej efektywności oraz...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Rozwój zawodowy