fbpx Biurowy "dress code" | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Biurowy "dress code"

Buty w biurze

W niektórych firmach obowiązują wewnętrzne zasady, ale skupię się na tych, gdzie można samemu je tworzyć. Niezależnie od charakteru naszej pracy, buty typu „japonki” są źle widziane. Buty z okrytymi palcami, owszem ale warunki pielęgnacji  muszą być spełnione. Najbardziej kompromisowym...czytaj więcej »

W roli głównej: spódnica!

W piątek, 30 października, obowiązkowo zakładamy spódnice. Dlaczego? Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Spódnicy. To dobra okazja, by dowiedzieć się, które modele były na topie 100 lat temu, a które są modne w tym sezonie. Prześledźmy trendy! Początkowo spódnice nosili mężczyźni. Były one...czytaj więcej »

Idealna szafa

  Przede wszystkim podziel …oczywiście posiadane komplety. I tak oddziel w szafie marynarki od spódnic i spodni, kardigany od bliźniaczych bluzeczek, paski od sukienek spodni i spódnic. Po kolei zaczynając od lewej powieś: spódnice, spodnie, sukienki, marynarki, a następnie: sweterki,...czytaj więcej »

Jaki jest Twój typ urody?

Zapewne każda z was zdążyła już zauważyć, że w niektórych kolorach wygląda bardzo korzystnie, w innych natomiast sprawia wrażenie bladej i zmęczonej. Cudownie jeżeli potrafimy same określić właściwe dla nas kolory. Aby jednak mieć pewność, że wybór nie będzie kwestią przypadku lecz...czytaj więcej »

Profesjonalny wygląd pracownika sekretariatu

Sekretariat/recepcja to ważne miejsce w budowaniu „pierwszego wrażenia” wśród gości firmy. Każdego, kto odwiedza firmę, wita recepcjonistka lub sekretarka, a więc wygląd pracowników sekretariatów to jeden z ważniejszych aspektów kreowania wizerunku firmy. O tym, kim jest profesjonalna...czytaj więcej »

Koszula w biurze

  Obowiązkowym elementem stroju każdej asystentki jest klasyczna koszula. Jak dbać o tę część naszej garderoby, aby długo nam służyła i abyśmy wyglądały w niej zawsze profesjonalnie?    Jak prać? Koszulę należy nosić nie dłużej niż jeden dzień. Zawsze przed upraniem koszuli należy sprawdzić...czytaj więcej »

Biżuteria w biurze

Kobieta w dzisiejszych czasach ma nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o wybór biżuterii. To co może nam ten wybór ograniczać to jedynie cena. Wiele sklepów, centrów handlowych, ulicznych stoisk atakuje nas różnorodnością kobiecych ozdób: małe i duże formy, wykonane z przeróżnych...czytaj więcej »

Co nowoczesna kobieta mieć powinna

Powszechnie wiadomo, że to mężczyźni są miłośnikami gadżetów. Jednak czy świat nowinek technologicznych zarezerwowany jest wyłącznie dla nich? Są takie rzeczy, bez których również współczesna kobieta nie może się obejść.   Idzie mężczyzna lasem i napotyka żabę. – Jestem piękną księżniczką...czytaj więcej »

Biała koszula od podszewki

  Od czasów cesarzowej Józefiny stała się niezbędnym dopełnieniem spódnicy, a później też spodni. Sama władczyni miała ich pół tysiąca bez dwóch sztuk. Dawniej była symbolem kobiet pracujących. Teraz, jako najbliższa ciału, jest ceniona za wygodę i ponadczasowość. Biała bluzka koszulowa, bo...czytaj więcej »

Profesjonalny wygląd Asystentki

Profesjonalny wygląd oznacza strój zgodny z wytycznymi regulaminu ubioru (dress code), nienaganną fryzurę i delikatny makijaż. Czy w gąszczu tych nakazów jest miejsce na wyrażenie własnej osobowości i podkreślenie indywidualności? Czy może dress code powstał po to, aby nikt się nie...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Biurowy "dress code"