fbpx Twoja kariera | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Twoja kariera

Praca z pasją

„Nie sądzę, żeby ktoś wymyślił lepszy sposób spędzania czasu niż dobra praca, sposób - który by dawał tyle radości i pozwalał czuć się wiecznie młodym” Frederick Hudson EckerCzy każdego dnia budzisz się rano przyjemnie ożywiona i myślisz z entuzjazmem co przyniesie ci nowy dzień? Czy raczej...czytaj więcej »

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia(4) - metody szukania pracy

Ogólnie możemy wyróżnić dwie ścieżki poszukiwania pracy: bierną aktywną Na pewno nie powinniśmy ograniczać się tylko to jednego sposobu, ponieważ ewentualne pozytywne rezultaty mogą nadejść po bardzo długim czasie… lub wcale. Przypuszczając zmasowany atak informacyjny podnosimy szanse...czytaj więcej »

25.04 Międzynarodowy Dzień Asystentek i Sekretarek

  Asystentka/Sekretarka jest w pracy zazwyczaj pierwsza, często też wychodzi z biura jako ostatnia. Dba o to, aby w biurze nie zabrakło kawy w kuchni, papieru w drukarce, długopisów, żeby ksero działało, żeby były wizytówki. Pilnuje, żeby szef dotarł na ważne spotkania, rozmawia z każdym w...czytaj więcej »

Poprawność aplikacji

Pod słowem aplikacja kryją się życiorys zawodowy (tabelaryczny)  zwany dziś curriculum vitae ( cv) oraz list motywacyjny. Dokumenty aplikacyjne są bardzo ważne , gdyż to one decydują o zaproszeniu bądź nie naszej osoby na rozmowę kwalifikacyjną. Tutaj jeszcze jako rekruter zwracam się z...czytaj więcej »

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia (10) - rozmowa kwalifikacyjna

Rzadko spotyka się rekrutacje, na których brakuje bezpośredniej konfrontacji z pracodawcą. Ta ma najczęściej formę dyskusji, rozmowy z wyraźnym jednak bagażem emocjonalnym po naszej stronie i przez to staje się często ciężkim etapem do przebycia. Jak sobie z nią poradzić? Szeroko dostępne...czytaj więcej »

Czy pracodawca może ściągnąć pracownika z urlopu?

W trakcie urlopu staramy się odstresować. Zwykle w ogóle nie myślimy wtedy o obowiązkach zawodowych. Niestety, ten błogi stan może zakłócić pracodawca, który chce nas z urlopu odwołać. Czy ma do tego prawo? „Pracodawca może ściągnąć pracownika z urlopu, jeśli wystąpią okoliczności, o...czytaj więcej »

Rozmowa kwalifikacyjna - to nie takie trudne!

Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z ważniejszych kroków autoprezentacyjnych na płaszczyźnie poszukiwania pracy. Autoprezentacja w rozmowie kwalifikacyjnej  to szeroko rozumiana komunikacja werbalna (przekaz słowny) oraz elementy niewerbalne (nasz wygląd, mimika, gesty). Na rynku pracy ...czytaj więcej »

Zdjęcie (nie) do CV

Z psem w parku, w Paryżu z narzeczoną, a nawet w stroju kąpielowym na plaży – wyobraźnia starających się o pracę nie zna granic. Cóż z tego, skoro takie zdjęcie w CV prędzej rozbawi lub zdenerwuje pracodawcę, niż zapewni zatrudnienie aplikującemu. Przedstawiamy trzy najczęstsze błędy...czytaj więcej »

Mobbing w pracy - perspektywa psychologiczna

Długotrwałe, systematyczne prześladowanie psychiczne jednostki przez jedną lub kilka osób, przy milczącej zgodzie lub obojętności pozostałych członków grupy bywa nazywane mobbingiem lub psychoterrorem.Jest to zjawisko społeczne mogące pojawić się w każdej grupie ludzi, a często ofiara...czytaj więcej »

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia(5) - metody aktywne

Aplikacja spontaniczna Jest to zmodyfikowana odpowiedź na ogłoszenie rekrutacyjne, gdzie zamiast powoływać się na konkretną ofertę wysyłamy CV i list motywacyjny ogólnie. Czy to działa? Tak, zdecydowanie. Muszą być jednak spełnione pewne warunki:  Aplikacja powinna zostać przesłana do jak...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Twoja kariera