fbpx Twoja kariera | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Twoja kariera

Wygląd a awans

Czy nasz codzienny wygląd w pracy może być brany pod uwagę przy nominacji do awansu? Przecież to umiejętności, kwalifikacje i doświadczenie powinny umożliwić nam awans na nowe stanowisko. Ale czy tak jest na pewno? Zastanówmy się, jakie znaczenie ma nasz wizerunek. Wiedza, doświadczenie i...czytaj więcej »

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia (2) - CV

Curriculum Vitae lub Resume musi być przede wszystkim czytelne. Nikt nie chce czytać/przeglądać dokumentu, w którym właściwa treść jest tłumiona formą. Należy dodatkowo pamiętać, że osoba rekrutująca najczęściej nie zatrzymuje się nad naszym dokumentem na dłużej niż 15 – 20 sekund! To chyba...czytaj więcej »

Odprawa po zmarłym pracowniku

W sytuacji, gdy pracownik zmarł w czasie trwania stosunku pracy bądź też w okresie pobierania po jego rozwiązaniu zasiłku z tytułu niezdolności do pracy wskutek choroby, zgodnie z Kodeksem Pracy jego najbliższym przysługuje prawo do otrzymania odprawy pośmiertnej. Kto i kiedy ją otrzyma?...czytaj więcej »

Sezon urlopowy = sezon szkoleniowy?

  Niedługo sezon urlopowy. Właśnie w tym czasie wiele firm decyduje się na szkolenia dla swoich pracowników. A jak to jest ze szkoleniami dla asystentek? Szefowie częściej podczas sezonu wakacyjnego kierują swoje asystentki na szkolenia, ponieważ jest mniej pracy i łatwiej jest im się obyć...czytaj więcej »

Jaką formę zatrudnienia wybrać?

Świadczyć pracę, w szerokim tego słowa znaczeniu, można w wielu formach. Jednymi z nich są umowy: o pracę, zlecenia i o dzieło. W zależności od tego, którą z tych form wybierzemy powinniśmy być świadomi konsekwencji i rygorów, jakimi obarczone są te umowy. Umowa o pracę, a umowy...czytaj więcej »

Osobowość idealnej asystentki

Podczas spotkania Klubu Asystentek, został przeprowadzony warsztat „Świat wartości w pracy asystentki”. Jego efektem była „postać idealnej asystentki”, składająca się z wartości oraz kluczowych kompetencji. Asystentki były zgodne w poglądach, jak taka postać powinna być zbudowana. Jej „...czytaj więcej »

Kobiety na stanowiskach kierowniczych

Kobiety stanowią obecnie ponad 50% światowej siły roboczej. Mimo to ilość zajmowanych przez nie stanowisk kierowniczych wynosi mniej niż 25%. Rynek pracy udowadnia, że zwiększenie ich udziału wśród liderów firm ma korzystne znaczenie dla działalności organizacji, jej efektywności oraz...czytaj więcej »

Testy psychologiczne w rekrutacji i nie tylko

Wykorzystywanie testów psychologicznych w procesach rekrutacji czy sesjach assessment i development center budzi wiele emocji zarówno wśród osób poddawanych badaniom, jak i wśród pracodawców, którzy je zlecają. Śledząc dyskusje toczące się na różnego rodzaju forach internetowych, czy...czytaj więcej »

Kluczowe kompetencje Asystentki

Na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie widać, że zawód asystentki ewoluuje. Ale są też takie kompetencje, które są i zawsze będą wymagane od osób pracujących w tym zawodzie.Jeszcze kilka lat temu jednym z kluczowych obowiązków na stanowisku asystentki było przygotowywanie „prasówki” –...czytaj więcej »

Wypalenie zawodowe

  Na syndrom wypalenia zawodowego składają się wyczerpanie fizyczne, emocjonalne i psychiczne.   Znana badaczka syndromu wypalenia zawodowego Christina Maslach twierdzi, że to „syndrom, na który składają się wyczerpanie emocjonalne, depersonalizacja i obniżenie oceny własych dokonań...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Twoja kariera