fbpx Twoja kariera | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Twoja kariera

Czy wysłać CV ze zdjęciem?

Pewnie to pytanie niejeden z nas zadawał sobie przy aplikowaniu na różnego rodzaju stanowiska. Istnieje powszechny pogląd, że wyróżniające się cv zwiększa nasze szanse przy wstępnej selekcji. Kandydaci kierują się myśleniem, iż przyszły pracodawca doceni naszą kreatywność i twórcze myślenie...czytaj więcej »

Asystentka a myślenie strategiczne

W jednej z edycji warsztatu „Asystentka – Partner w Zarządzaniu” uczestniczyły doświadczone asystentki, którym te zajęcia są dedykowane. Mają silną zawodową pozycję, ale przyszły z przekonaniem, że można pokonać kolejny próg wtajemniczenia. Zainspirowały mnie do napisania tego artykułu. Od...czytaj więcej »

Jak pozyskać zaufanie szefa / szefowej?

Jak pozyskać zaufanie szefa
„Moja szefowa/mój szef sama/sam sobie prowadzi kalendarz, ja nawet nie wiem, czy danego dnia będzie w pracy”, „Moja Pani dyrektor sama sobie rezerwuje przeloty i hotele, zawsze tak było, tego się nie da zmienić”, „Jako Asystentka nie uczestniczę w spotkaniach zespołu, nie wiem, co tam jest...czytaj więcej »

Na front, sekretariat, na front!

W kontaktach interpersonalnych bardzo duże znaczenie mają mechanizmy pierwszego wrażenia. Dlatego ważne jest jakie osoby dobieramy na stanowisko sekretarki. Pierwszy kontakt wpływa na rodzaj etykiety jakie są  naklejane na osobę pierwszego kontaktu. Konieczne jest, aby zdać sobie sprawę, że...czytaj więcej »

Trening interpersonalny – inwestycja w siebie i rozwój umiejętności "miękkich"

Trening interpersonalny jest bardzo skuteczną metodą uczenia się o sobie i o mechanizmach psychologicznych, które nami rządzą. Trening taki jest adresowany do tych osób, które są zainteresowane psychologiczną pracą nad sobą, a nie potrzebują psychoterapii.   Uczestnicy treningu...czytaj więcej »

Pracownik sekretariatu - struktura zawodu

Zakres obowiązków wykonywany przez pracowników sekretariatów mówi nam o tym, czy mamy do czynienia z pracownikiem kancelarii, recepcjonistką, sekretarką, asystentką, kierownikiem sekretariatu czy też kierownikiem biura. Poniżej przedstawiam charakterystykę poszczególnych stanowisk:...czytaj więcej »

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia (9) - etapy rekrutacji

Moment, w którym zostaliśmy zaproszeni do udziału w procesie rekrutacji jest najczęściej dla nas nieznany. O decyzji dowiadujemy się dopiero odbierając telefon lub e-mail. Zasadniczo każda rekrutacja ma swoje etapy rozbudowane w zależności od charakteru stanowiska. Możemy spotkać się z...czytaj więcej »

Umowa o dzieło – kto i na jakich warunkach może od niej odstąpić?

umowa o dzieło
Umowa o dzieło jest stosunkiem cywilnoprawnym, w którym przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty ustalonego wynagrodzenia. Jej celem jest więc uzyskanie konkretnego efektu działań, a do jego osiągnięcia zobowiązuje się przyjmujący...czytaj więcej »

Dlaczego warto uczyć się przez całe życie?

Jedną z niezbędnych dziedzin człowieka potrzebnych do normalnego funkcjonowania w dzisiejszym świecie jest edukacja. Zachodzące przemiany gospodarcze i cywilizacyjne powodują, że wykształcenie staje się bardziej niż kiedyś warunkiem nieodzownym do zdobycia wysokiej pozycji społecznej i...czytaj więcej »

Nowe tchnienie CV

Tworząc życiorys zawodowy obecnie nie wystarczy posłużyć się schematem zaczerpniętym z Internetu czy poradnika. CV musi być swojego rodzaju wizytówką zawierającą umiejętności i praktyczne doświadczenia o bardzo indywidualnym charakterze. Dzisiejsze CV zdecydowanie skuteczniej działa jeżeli...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Twoja kariera