fbpx Makijaż | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Makijaż

Jak się malować do pracy?

Jak się malować do pracy? Im dyskretniej, tym lepiej. Makijaż ma pasować do spokojnych kolorów kostiumu i laptopa. Ale skromnie nie znaczy nudno! Nawet w delikatnym make-up no make-up będziesz zbierać komplementy. A najnowsze kredki, pomadki i tusze wyglądają tak profesjonalnie, że można je...czytaj więcej »

Jakie kolory do Ciebie pasują?

Odkrycie przez kobietę zasad analizy kolorystycznej jest jak przyjście Gwiazdki w środku lata. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ubrania zaczynają do siebie pasować i przestajemy marnować każdego ranka cenne minuty przeznaczone na dobiegnięcie do autobusu lub stanie w korkach.   Te...czytaj więcej »

Jak przechowywać kosmetyki?

Łazienka jest jednocześnie miejscem, w którym najczęściej przechowujemy kosmetyki i w którym najrzadziej powinniśmy je znajdować!   W łazience panuje zbyt wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza, która sprawia, że kosmetyki szybciej sie psują niezależnie od swojej pierwotnej jakości....czytaj więcej »

Wina kosmetyku czy nasze błędy - tusz do rzęs

Tusz do rzęs. Kruszy się jeśli używamy go już jakiś czas. Dzieje się tak dlatego, że przy każdym otwarciu opakowania do środka dostaje się powietrze, które powoduje stopniowe wysuszanie kosmetyku. Niektóre panie mają zwyczaj kilkukrotnego i energicznego wkładania szczoteczki do środka,...czytaj więcej »

Zmiany wiosną - metamorfoza

Bardzo lubię to słowo a jeszcze bardziej jego znaczenie. Naturą kobiecą są zmiany a zmiany zauważalne to nasza domena. Czasem potrzeba zmian nadchodzi ze względu na nowy etap w życiu, niekiedy pojawia się tylko po to, żebyśmy już po owej metamorfozie zauważyły jak wiele się zmieniło. To...czytaj więcej »

Modelowanie oka - brwi

Brwi są bardzo ważnym elementem oka i całej twarzy, niestety bardzo często zaniedbywanym przez panie. A to właśnie od ich rysunku i kształtu zależy nasz wygląd, to one decydują czy jesteś drapieżnym kociakiem, czy też niewinną łasiczką. Kobiety na naszej szerokości geograficznej...czytaj więcej »

Makijaż a kształt twarzy

Każdy kształt twarzy można sprowadzić do figury geometrycznej. Najbardziej pożądanym jest owal i do niego dąży się w modelowaniu rysów.Wyróżniamy sześć podstawowych kształtów: Twarz okrągła: to twarz, która ma taką samą szerokość, jak długość. Cechuje ją niskie czoło, zaokrąglona broda,...czytaj więcej »

Wina kosmetyku czy nasze błędy - pomadka i błyszczyk

Trwałość szminki nie tylko zależy od marki. Makijaż ust jest najbardziej nietrwałym makijażem na całej twarzy, ponieważ to miejsce, które jest najczęściej umalowane “pracuje”. Mówimy, jemy, śmiejemy się, rozdajemy całusy i przygryzamy wargi. To zdecydowanie nie sprzyja makijażowi. Aby...czytaj więcej »

Wakacyjna kosmetyczka

Nastała pora urlopów. Wiele osób spędza ten czas wyjeżdżając poza swoje miejsce zamieszkania. Co należy zabrać na wyjazd, aby mieć wszystko czego potrzeba i dobrze zadbać o zdrowie skóry? Wakacyjna kosmetyczka nie musi być bardzo wypchana. Jeśli wcześniej przygotujesz się do wyjazdu i...czytaj więcej »

Wina kosmetyku czy nasze błędy - podkład

Aby wykonać idealny i trwały makijaż twarzy należy dobrać odpowiednie kosmetyki. Cera tłusta polubi podkłady o lekkiej konsystencji, w przeciwieństwie do cery suchej, której zdecydowanie lepiej posłuży podkład gęsty, bogaty w substancje nawilżające. Musimy także dobrać odpowiedni kolor, za...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Makijaż