Zarządzanie dokumentami

Grafika, fotografia cyfrowa – jak postępować z plikami graficznymi

Lawinowy rozwój techniki (również komputerowej) umożliwił tworzenie i przechowywanie obrazu w sposób tak łatwy, że obecnie spotykamy się z zalewem grafiki, zdjęć i wszelkiej informacji wizualnej. Powstał problem – jak w tej powodzi atakującej nasz wzrok wyróżnić się, zwrócić uwagę na logo,...czytaj więcej »

Słowniczek kancelaryjny

Praca w sekretariacie wymaga podstawowej wiedzy i umiejetności związanych z dokumentacją i jej obiegiem w firmie/instytucji. Poniżej przedstawione zostały podstawowe terminy związane z pracą biurową.Akta sprawy – wszystkie dokumenty dotyczące jednej sprawy /jej rozpoczęcia, przebiegu i...czytaj więcej »

Zanim podpiszesz umowę o dostawę

Oto kilka kroków, które dla własnego bezpieczeństwa warto podjąć, zanim wybierzemy dostawcę wody czy artykułów biurowych dla firmy. Podpisanie umowy z dostawcą tak drobnych rzeczy mogłoby się wydawać niewarte opisywania, jednak „wpadka” może się zdarzyć nie tylko przy bardzo kosztownych...czytaj więcej »

„Spychologia” i strata czasu, czyli biurowe zmagania z dokumentami

  Przez biurko statystycznego pracownika biurowego przewija się nawet kilkadziesiąt dokumentów w ciągu dnia. Samo wyszukanie potrzebnych dokumentów wykrada godzinę z dnia roboczego. Mało tego: aż 36% pracowników narzeka na „spychologię”, czyli wzajemne zrzucanie odpowiedzialności za...czytaj więcej »

Elektroniczny obieg dokumentów-to się opłaca

obieg dokumentów
Szybszy obieg informacji, lepsza wiarygodność, wyższe bezpieczeństwo oraz większa oszczędność pieniędzy – to główne zalety przejścia w firmie z dokumentacji papierowej na elektroniczną. Przykładowo na wystawieniu faktury można zyskać ok. 5 zł, natomiast na jej odebraniu – ok. 15. Zmiana...czytaj więcej »

Zwoływanie posiedzeń Zarządu

  Biuro Zarządu w spółce kapitałowej jest nie tylko jej „wizytówką” i „oknem na świat”, ale pełni także niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu każdej spółki. Ważną rolą Biura Zarządu jest organizowanie pracy Zarządu, co przejawia się m.in. w przygotowywaniu jego posiedzeń. Regułą jest, że...czytaj więcej »

Pakuj z głową, czyli jak prawidłowo nadać paczkę

Sympatyczna, lojalna, dyskretna, zaradna, kompetentna, dobrze zorganizowania, uczciwa, komunikatywna, odporna na stres, sumienna i sprawiedliwa – cechy charakterystyczne dobrej sekretarki i asystentki można by dwoić i troić. W końcu jest to zawód, który wymaga od pracownika wszechstronnej...czytaj więcej »

Jak prawidłowo zapisać datę na piśmie?

W korespondencji służbowej spotyka się wiele rodzajów zapisów daty na piśmie. Jak zapisać prawidłowo datę wg obowiązującyh norm?Norma polska: datę zapisujemy po prawej stronie pisma wg któregoś z poniższych wzorów:Warszawa, dnia 20-09-2008Warszawa, 2008-09-20Warszawa, dnia 20 września 2008...czytaj więcej »

Proszę o wsparcie, czyli jak sprawdzić kto wspomaga potrzebujących, a kto siebie

  W codziennej korespondencji wszystkie firmy dostają mnóstwo próśb o wsparcie. Każdy z tych listów opisuje jakiś „szczytny” cel. Co powinniśmy wiedzieć o organizacji, która się do nas zwraca, żeby zminimalizować ryzyko wsparcia kogoś, kto nas naciąga? Na wstępie proponuję sprawdzić czy...czytaj więcej »

Systemy zarządzania treścią

Kino filmów sensacyjnych lub science-fiction przyzwyczaiło nas nieco do widoku nowoczesnych biur, w których główni bohaterowie otoczeni przez wyrafinowany sprzęt elektroniczny, za pomocą kilku kliknięć myszy, stuknięć w klawisze klawiatury, w ciągu krótkiej chwili otrzymują niezbędne...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Zarządzanie dokumentami