fbpx Zarządzanie dokumentami | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Zarządzanie dokumentami

Zasady sporządzania protokołów z posiedzeń rady nadzorczej spółki akcyjnej

Każda spółka akcyjna działa poprzez swoje organy. Jednym z nich jest organ nadzoru, czyli rada nadzorcza, która składa się z co najmniej trzech, a w spółkach notowanych na giełdzie – co najmniej pięciu członków. Podstawową formą wykonywania przez radę nadzoru nad działalnością spółki są...czytaj więcej »

Elektroniczny obieg dokumentów-to się opłaca

obieg dokumentów
Szybszy obieg informacji, lepsza wiarygodność, wyższe bezpieczeństwo oraz większa oszczędność pieniędzy – to główne zalety przejścia w firmie z dokumentacji papierowej na elektroniczną. Przykładowo na wystawieniu faktury można zyskać ok. 5 zł, natomiast na jej odebraniu – ok. 15. Zmiana...czytaj więcej »

Teczki personalne pracowników

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie teczek osobowych pracowników. W wielu firmach zajmują się tym działy kadr/personalne. Jednak w większości małych firm obowiązek prowadzenia teczek spoczywa na pracownikach sekretariatów. W artykul tym przedstawię wymagany układ...czytaj więcej »

Tworzenie uchwał rady nadzorczej spółki z o.o.

 Rada nadzorcza podejmuje decyzje w formie uchwał, a więc kolegialnie. Są to głównie kwestie odnoszące się do nadzoru nad działalnością spółki. Asystentki powinny znać zasady, które sprawiają, że takie uchwały są ważne. 1. Rada nadzorcza w spółce z o.o. Rada nadzorcza w spółce z o.o. jest...czytaj więcej »

Rozmowa z Asystentką Zarządu i Kierownikiem Biura firmy EC2 Spółka Akcyjna – Panią Zuzanną Pieloch na temat nowego systemu Europost24.pl

usługi kurierskie
Redakcja: Pani Zuzanno proszę opowiedzieć o swoich codziennych obowiązkach. Z: Jako osoba, która odpowiada za backoffice całej grupy kapitałowej jestem odpowiedzialna za organizację i wspieranie pracy Zarządu. W tym leży administrowanie i archiwizacja różnych dokumentów w firmie, na...czytaj więcej »

Kilka rad na email bez wad

Ludzie listy piszą... śpiewali przed laty Skaldowie...i mieli proroczą rację. Bo kto dzisiaj listów nie pisze? I nic to, że tradycyjny, papierowy list zastąpiły dzisiaj maile. Wszak i w jednych i w drugich chodzi o to - jak pisał Juliusz Słowacki - by język giętki wyraził to, co pomyśli...czytaj więcej »

Korespondencja seryjna

Papierowa korespondencja – listy, zaproszenia, faktury, oferty, wezwania do zapłaty to przykłady działalności pozornie eliminowanej dziś przez usługi elektroniczne. Pozornie, bo praktyka w każdym sekretariacie, dziale marketingu czy sprzedaży pokazuje, jak ważnym ciągle sposobem dotarcia do...czytaj więcej »

Jak wybrać dobre biuro tłumaczeń

biuro tłumaczeń
Dostawca usług tłumaczeniowych potrzebny od zaraz? Warto mimo wszystko poświęcić nieco więcej czasu niż dosłownie kilka minut, aby  dobrze wybrać biuro tłumaczeń, któremu powierzymy przekład swoich treści. Jest to bowiem decyzja ze wszech miar strategiczna – niedopracowana językowo strona...czytaj więcej »

Zarządzanie korespondencją w biurze

Zarządzanie korespondencją to jeden z podstawowych procesów, które zachodzą w każdej firmie oraz instytucji. Składa się on z kilku elementów: tworzenia dokumentów, ich obiegu oraz archiwizacji. Dokumenty wytwarzane są w każdym punkcie firmy lub instytucji. W procesie tym uczestniczą wszyscy...czytaj więcej »

Sztuka komunikacji drogą elektroniczną

Poczta elektroniczna wypiera obecnie tradycyjną pocztę. Dzięki internetowi możemy szybko komunikować się z innymi, niezależnie od szerokości geograficznej i miejsca, w którym przebywają. Ten pośpiech nie zwalnia nas z dobrych manier. Zasady savoir-vivre'u obowiązują również w wirtualnej...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Zarządzanie dokumentami