fbpx Przewodnik Biurowy | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Przewodnik Biurowy

Profesjonalny wygląd pracownika sekretariatu

Sekretariat/recepcja to ważne miejsce w budowaniu „pierwszego wrażenia” wśród gości firmy. Każdego, kto odwiedza firmę, wita recepcjonistka lub sekretarka, a więc wygląd pracowników sekretariatów to jeden z ważniejszych aspektów kreowania wizerunku firmy. O tym, kim jest profesjonalna...czytaj więcej »

Zmiany w ochronie danych osobowych

Od 1 stycznia 2015 roku obowiązują nowe przepisy związane z ochroną danych osobowych. Zmiany wynikają z wejścia w życie ustawy z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej. Co to oznacza w praktyce? Zakres nowelizacji Wejście w życie ustawy z 7 listopada 2014 r....czytaj więcej »

Superpamięć

Czy istnieje pamięć doskonała? Jeśli tak, to jak zacząć jej używać? Dlaczego niektóre rzeczy zapamiętujemy łatwo, szybko, a inne prawie wcale? Tak naprawdę niczego nie zapominamy i nic nigdy nie wylatuje nam z głowy. Według dzisiejszych badań nad ludzkim mózgiem, cokolwiek dotarło do nas...czytaj więcej »

Biuro multikulti, czyli spotkanie pokoleń i różnych kultur pracy

X, Y, Z – różne pokolenia, potrzeby i oczekiwania, ale też odmienna kultura pracy i style zarządzania. Podczas gdy „iksy” powoli odchodzą ze stanowisk menedżerskich, ustępując miejsca millenialsom, najmłodsi pracownicy śmiałym krokiem wkraczają na rynek pracy. Pierwsze „zetki” zawitały do...czytaj więcej »

Biurowe plamy

W pracy pijemy kawę, herbatę, piszemy długopisem, używamy pieczątek. itp.  Jak pozbyć się plam z ubrań, które czasami powstają podczas pracy w biurze? Oto kilka cennych rad.Kawa/HerbataI metoda: świeże plamy polewamy gorącą wodą. a następnie płuczemy w zimnej wodzie ; starsze plamy zmywamy...czytaj więcej »

Umiejętność korzystania z reguł etykiety

 Do osiągnięcia sukcesu zawodowego potrzebna jest – poza wiedzą merytoryczną – umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji zawodowej. Często są to nieprzewidywalne sploty zdarzeń. Jak sobie poradzić, jak wyjść obronną ręką i niesprzyjające sytuacje obrócić na swoją korzyść? W wielu...czytaj więcej »

Gdzie i kiedy warto myśleć o outsourcingu?

Rozwój sieci internetowej i komputerów osobistych umożliwił zintegrowanie systemów informatycznych przedsiębiorstw z podmiotami zewnętrznymi. Przyczyniło się to do głębokiej ewaluacji outsourcingu, trendu, który wyraźnie zdominował szereg branż, przede wszystkim bankową, telekomunikacyjną...czytaj więcej »

Sprawdź jak podejmujesz decyzje!

Każdego dnia w pracy, jak i w życiu prywatnym podejmujemy decyzje. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że decyzja jest wynikiem procesu aktywności umysłowej a nie natychmiastową, nieprzemyślaną reakcją na sytuację. Podejmowanie decyzji, szczególnie trudnych, wymaga kilku etapów...czytaj więcej »

Londyn liderem trendu elastycznych biur

Do końca 2018 r. na całym świecie będzie blisko 50 tys. elastycznych miejsc pracy. Elastyczna powierzchnia biurowa stanowi obecnie nawet 8% globalnej podaży na biura. W ciągu ostatnich 5 lat w Londynie liczba elastycznych miejsc pracy wzrosła o 10%. Korporacje wpisują elastyczne biura w...czytaj więcej »

Przygotowanie bagażu szefa do wyjazdu służbowego

Wybór walizek i toreb podróżnych Do samolotu Najlepsze są walizki z solidnymi kółkami i mocną rączką, lekkie, ale sztywne. Najlepiej jeśli wszystkie boki walizki są usztywnione (sam materiał może się łatwiej rozedrzeć) lub gdy cała powłoka walizki wykonana jest z tworzywa sztucznego. Zamki...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Przewodnik Biurowy