fbpx Psychologia w pracy | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Psychologia w pracy

Bądź efektywna jak broń Samurajów!

Kiedy działasz w kierunku osiągania celów, musisz być elastyczna – gotowa na zmieniające się warunki i nadarzające się okazje. Każdy cel, który chcesz zrealizować, potraktuj jako oddzielny projekt podzielony na poszczególne etapy: Odkrywanie Musisz najpierw dowiedzieć się wszystkiego, czego...czytaj więcej »

Niewłaściwe utożsamianie się z rolą

Praca na niektórych stanowiskach wiąże się z dużymi trudnościami związanymi z pełnieniem funkcji „pośredniczenia” między różnymi grupami pracowników i/lub osób zarządzających. Dzieje się tak często między innymi w pracy asystentek personalnych, asystentek/sekretarek zarządu lub asystentek...czytaj więcej »

Jak się nie znudzić pracą?

Być może moje pytanie dla niektórych może być kontrowersyjne, gdyż nikt z nas nie przyznaje się do tego, że nudzi w pracy, jednak takie sytuacje są powszechne. Pracujemy w różnych branżach. Niektóre zawody są bardziej narażone na poczucie monotonii. A poczucie monotonii przyczynia się do...czytaj więcej »

Superpamięć

Czy istnieje pamięć doskonała? Jeśli tak, to jak zacząć jej używać? Dlaczego niektóre rzeczy zapamiętujemy łatwo, szybko, a inne prawie wcale? Tak naprawdę niczego nie zapominamy i nic nigdy nie wylatuje nam z głowy. Według dzisiejszych badań nad ludzkim mózgiem, cokolwiek dotarło do nas...czytaj więcej »

Jak zrobić dobre wrażenie na innych?

 Niezależnie od tego kim jesteśmy i co robimy na ogół zależy nam, aby inni odbierali nas pozytywnie. Zależy nam, aby wywrzeć dobre wrażenie. Z uwagą obserwujemy jak postrzega nas otoczenie i próbujemy kontrolować swój wizerunek. Manipulujemy wrażeniem innych chcąc osiągnąć swój cel....czytaj więcej »

Jak skutecznie rozwiązywać konflikty w pracy?

Czy w twojej firmie zdarzają się konflikty? Czy wiesz, w jaki sposób diagnozować przyczyny ich powstawania oraz wybierać konstruktywne, a zarazem efektywne sposoby rozwiązywania tego typu sytuacji? Poznaj najważniejsze wskazówki, dzięki którym nie tylko nauczysz się panować nad kryzysami w...czytaj więcej »

Inteligencja makiaweliczna

Dawno pożegnaliśmy czasy, w których uważano, że iloraz inteligencji pozwala przewidzieć przyszłe sukcesy zawodowe człowieka.   Słynne IQ straciło wiele na znaczeniu wraz z chwilą narodzenia się koncepcji inteligencji emocjonalnej. Od momentu, gdy Daniel Goleman opublikował swój bestseller...czytaj więcej »

Mapy myśli w pracy Asystentki

Jednym z podstawowych zadań asystentki jest zapamiętanie wiele ważnych informacji oraz wykorzystywanie ich w odpowiednich momentach swojej pracy. Ćwiczenia pamięciowe, które pobudzają nasze komórki mózgowe do aktywnego działania, bardzo się w tym przydają. Często towarzysząc szefowi w...czytaj więcej »

Jak pobudzić własną motywację do działania?

Rozwijając swoje umiejętności, zdolność myślenia lub wiedzę na dany temat, możemy zdecydowanie podnieść swoją wartość nie tylko we własnych oczach, ale także w oczach naszego otoczenia zawodowego i osobistego, zyskując tym samym korzyść, z której możemy czerpać zyski przez całe życie. Kiedy...czytaj więcej »

Raport o przerwach Polaków. Cenimy przerwy w ciągu dnia

Przerwa w pracy i podczas realizacji codziennych obowiązków istotnie wpływa na nasze dobre samopoczucie. Tak przyznaje 85% Polaków, ale jak wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie marki NESTEA aż 26% z nas nie może sobie pozwolić na chwilę wytchnienia w ciągu dnia. Jak podkreślają...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Psychologia w pracy