fbpx Uroda i Zdrowie | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Uroda i Zdrowie

Makijaż mineralny

Odpowiednio wykonany jest prawie niewidoczny, pielęgnuje skórę, bo nie zawiera konserwantów, jest bardzo trwały, kryje niedoskonałości i bardzo dobrze znoszą go właścicielki skóry wrażliwej. Nie dziwi więc fakt, że staje się coraz bardziej popularny, coraz bardziej lubiany. Czym są...czytaj więcej »

Uważaj, czym oddychasz w biurze

Osiem godzin garbienia się, wpatrywania w ekran monitora, przeciążania jednych mięśni i nieużywania innych, stres i obciążenia psychiczne to tylko część niespodzianek czekających na pracowników biurowych. Innymi są substancje, których wdychanie może powodować równie groźne w skutkach efekty...czytaj więcej »

Wiosenne przesilenie

Za oknem świeci słońce i jest coraz cieplej, a nas teraz właśnie łapie przeziębienie, dokucza ból głowy, brakuje energii do działania. Dlaczego tak się dzieje? To symptomy wiosennego osłabienia. Wyczerpany zimą organizm daje znać, że potrzebuje wzmocnienia. Zimą spędzamy większość czasu w...czytaj więcej »

Alergia czy przeziębienie? Jak odróżnić?

Uciążliwy katar, ciągłe napady kichania, łamanie w kościach i ból głowy – to nie musi oznaczać przeziębienia. Możesz być uczulony na pyłki. Jak odróżnić jedną dolegliwość od drugiej i rozpocząć właściwe leczenie? „Pomylenie alergii z przeziębieniem to częsty przypadek, ponieważ początkowe...czytaj więcej »

Wypalenie zawodowe - definicja i symptomy

Zespół wypalenia zawodowego (proffesional burnout syndrom) został po raz pierwszy opisany przez Herberta Freudenbergera w 1974 roku.Najogólniej o wypaleniu zawodowym można mówić wówczas, kiedy osoby zaangażowane w określone przedsięwzięcie tracą motywację do jego realizacji.Podstawowe...czytaj więcej »

Wina kosmetyku czy nasze błędy - tusz do rzęs

Tusz do rzęs. Kruszy się jeśli używamy go już jakiś czas. Dzieje się tak dlatego, że przy każdym otwarciu opakowania do środka dostaje się powietrze, które powoduje stopniowe wysuszanie kosmetyku. Niektóre panie mają zwyczaj kilkukrotnego i energicznego wkładania szczoteczki do środka,...czytaj więcej »

Zawsze pachnieć świeżością

Pocenie się jest nieodłączną sferą naszej fizjologii. Nasila się podczas stresu, nadpobudliwości nerwowej, ma związek z gospodarką hormonalną. Jak nad tym zapanować, aby funkcjonować w pracy i w domu bez krępujących plam na bluzce? Rynek oferuje nam dwa rozwiązania. Dezodorant albo...czytaj więcej »

Sprawa (OCZY)wista

Lubię obserwować ludzi. Przyglądać się im samym i ich zachowaniu. Ostatnio moją uwagę przykuła niesamowita iluzja na twarzy bardzo wesołej dziewczyny. Co zobaczyłam? Niby nic specjalnego: oczy, umalowane ciemnoszarym, matowym cieniem, obrysowane czarną konturówką. Jednak walory owej...czytaj więcej »

Perfekcyjny łuk brwiowy

Popularność trwałego makijażu brwi wynika pewnie z faktu, że makijaż ten jest naturalny, a zarazem nadaje twarzy bardzo zadbany i uporządkowany wygląd.   Permanentny makijaż brwi to doskonały sposób na poprawę wyglądu brwi nieregularnych, rzadkich i asymetrycznych, a także, takich, które...czytaj więcej »

Jak przechowywać kosmetyki?

Łazienka jest jednocześnie miejscem, w którym najczęściej przechowujemy kosmetyki i w którym najrzadziej powinniśmy je znajdować!   W łazience panuje zbyt wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza, która sprawia, że kosmetyki szybciej sie psują niezależnie od swojej pierwotnej jakości....czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Uroda i Zdrowie