fbpx Uroda i Zdrowie | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Uroda i Zdrowie

A po nocy przychodzi dzień...

Zdarzają się takie noce, podczas których nie możemy odpocząć. Szalona zabawa, alkohol, brak snu powodują, że rano wyglądamy niekorzystnie. Co zrobić, jeśli następnego dnia mamy ważne spotkanie lub musimy pokazać się publicznie? Nie jest tak, że nieprzespanej nocy nie da się oszukać. Szara i...czytaj więcej »

Wina kosmetyku czy nasze błędy - podkład

Aby wykonać idealny i trwały makijaż twarzy należy dobrać odpowiednie kosmetyki. Cera tłusta polubi podkłady o lekkiej konsystencji, w przeciwieństwie do cery suchej, której zdecydowanie lepiej posłuży podkład gęsty, bogaty w substancje nawilżające. Musimy także dobrać odpowiedni kolor, za...czytaj więcej »

Fakty i mity na temat ochrony przed UV

Sezon kąpieli słonecznych już się rozpoczął i niebawem większość dnia będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Tymczasem lekarze alarmują o szkodliwości promieniowania UV. Aby więc dobrze przygotować się do letniego wyjazdu, warto najpierw uporządkować wiedzę, dotyczącą ochrony przed słońcem...czytaj więcej »

O ustach słów kilka

Usta są elementem twarzy, po którym możemy rozpoznać nasz humor. Opuszczone kąciki ust nadają twarzy ponurego, smutnego wyrazu. Podniesione przeciwnie – wyrażają radość i zadowolenie. Są mocno ukrwione a naskórek, który je chroni jest bardzo cienki. Dzięki temu ich barwa to wyrazisty różowy...czytaj więcej »

Podkład - Twoja druga skóra

Wyrównuje koloryt, maskuje niedoskonałości, idealnie dobrany zachowuje skórę w perfekcyjnej kondycji wizualnej. Aby spełnił wyżej wymienione obietnice musi być bardzo dobrze dobrany do potrzeb oraz koloru naszej skóry. Nie jest to proste zadanie, nie raz można by powiedzieć wyzwanie. Wśród...czytaj więcej »

Samoopalacze - zatrzymać brąz na dłużej

Zdrowa opalenizna to skóra z lekkim odcieniem brązu. Są jednak osoby, zwłaszcza o bardzo jasnej karnacji, którym ciężko osiągnąć zadowalający je efekt opalenizny wystawiając się na działanie słońca. Wiele osób z powodu różnych przeciwwskazań lub z własnego wyboru, nie może i nie chce zbyt...czytaj więcej »

Dekolt w dobrej kondycji

Szyja i dekolt to na swój sposób przedłużenie twarzy. Aby skóra w tych miejscach dobrze wyglądała i nie zdradzała dokładnie naszego wieku, warto poświęcić jej trochę czasu. Odpowiednia pielęgnacja to gwarancja gładkiej i jędrnej skóry na dłuższy czas. Skóra szyi i dekoltu jest cieńsza niż...czytaj więcej »

Wina kosmetyku czy nasze błędy - róż

Nakładając róż musimy pamiętać, że należy dobrze dobrać kolor. Jasna karnacja z ciemnym różem, w towarzystwie dziennego makijażu będzie sprawiała wrażenie przerysowanej. W makijażu ważna jest harmonia, dlatego róż dobieraj odpowiednio tonacyjnie i kolorystycznie. czytaj więcej »

Sezon depresji się rozpoczyna (znowu...)

Wiele osób zaczyna się skarżyć, że dopadają je depresje, że ciężej wstać rano z łóżka, że nastrój gorszy, bo ciemniej za oknem….  Jest dla nich (i dla nas wszystkich) dobra wiadomość – to nie jest żadna depresja. To zwykły, normalny, tzw. fizjologiczny stan organizmu. Jak każda trudność,...czytaj więcej »

Jaki trening spala tkankę tłuszczową?

Ogólnie trening dzielimy na trening aerobowy (tlenowy) i siłowy (beztlenowy).  W celu spalenia tkanki tłuszczowej interesuje nas trening tylko aerobowy, ponieważ jest to jedyna forma treningu spalająca tkankę tłuszczową, która polega na podniesieniu Twojego tętna do odpowiedniej wysokości i...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Uroda i Zdrowie