fbpx Jak znaleźć pracę | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Jak znaleźć pracę

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia (3) - list motywacyjny

List motywacyjny ma zdecydowanie prostszą konstrukcję niż CV. Jego głównym celem jest zaprezentowanie czytelnikowi naszych umiejętności tworzenia krótkiego tekstu, w którym zawarte są najważniejsze elementy wpływające na atrakcyjność kandydatury. Najważniejsze zasady CV (przejrzystość,...czytaj więcej »

Rozmowa rekrutacyjna

Ilekroć po powrocie z rozmowy kwalifikującej do pracy wróciliśmy rozczarowani, bo zaskoczyło nas pytanie, na które nie od razu umieliśmy odpowiedzieć albo wręcz nie szliśmy na już umówione spotkanie bojąc się niespodzianek, które w naszym odczuciu mogą na nas czekać. W jednym i w drugim...czytaj więcej »

Jak Się widzisz, tak Cię piszą

Truizmem jest stwierdzenie, że nasz wygląd zewnętrzny, postawa, gesty, czy styl ubioru odgrywają ważną rolę, w tym, jak jesteśmy postrzegani przez nasze otoczenie. Psychologia społeczna wiele uwagi poświęca badaniom nad związanymi z tą tematyką zjawiskami, takimi jak efekt pozytywnego (...czytaj więcej »

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia(4) - metody szukania pracy

Ogólnie możemy wyróżnić dwie ścieżki poszukiwania pracy: bierną aktywną Na pewno nie powinniśmy ograniczać się tylko to jednego sposobu, ponieważ ewentualne pozytywne rezultaty mogą nadejść po bardzo długim czasie… lub wcale. Przypuszczając zmasowany atak informacyjny podnosimy szanse...czytaj więcej »

Zdjęcie (nie) do CV

Z psem w parku, w Paryżu z narzeczoną, a nawet w stroju kąpielowym na plaży – wyobraźnia starających się o pracę nie zna granic. Cóż z tego, skoro takie zdjęcie w CV prędzej rozbawi lub zdenerwuje pracodawcę, niż zapewni zatrudnienie aplikującemu. Przedstawiamy trzy najczęstsze błędy...czytaj więcej »

Podwójna kariera

Coraz częściej zdarza się, że oboje z partnerów ma swoje oddzielne życie zawodowe. Nie tylko ze względu na wypływające z tego korzyści finansowe, ale również z powodu chęci rozwoju i realizacji indywidualnej ścieżki kariery. Wydaje nam się, że rodzina traci na tym przede wszystkim możliwość...czytaj więcej »

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia(5) - metody aktywne

Aplikacja spontaniczna Jest to zmodyfikowana odpowiedź na ogłoszenie rekrutacyjne, gdzie zamiast powoływać się na konkretną ofertę wysyłamy CV i list motywacyjny ogólnie. Czy to działa? Tak, zdecydowanie. Muszą być jednak spełnione pewne warunki:  Aplikacja powinna zostać przesłana do jak...czytaj więcej »

Jak stworzyć nowoczesne CV

Tworząc życiorys zawodowy, nie wystarczy raz posłużyć się schematem zaczerpniętym z internetu czy poradnika i bazować na nim przez kolejne lata aktywności zawodowej. Dokumenty aplikacyjne muszą być swojego rodzaju wizytówką zawierającą umiejętności i praktyczne doświadczenia o bardzo...czytaj więcej »

Testy psychologiczne w rekrutacji i nie tylko

Wykorzystywanie testów psychologicznych w procesach rekrutacji czy sesjach assessment i development center budzi wiele emocji zarówno wśród osób poddawanych badaniom, jak i wśród pracodawców, którzy je zlecają. Śledząc dyskusje toczące się na różnego rodzaju forach internetowych, czy...czytaj więcej »

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia (6)- metody bierne

Ogłoszenia rekrutacyjne Jest to zdecydowanie najpopularniejszy sposób dotarcia do pracodawcy i stosunkowo mało efektywny. Dlaczego? Podobnie jak my oferty pracy są przeglądane przez setki / tysiące innych osób, z których wiele będzie miało podobny do naszego profil zawodowy. Oczywiście nie...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Jak znaleźć pracę