fbpx Jak znaleźć pracę | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Jak znaleźć pracę

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia(7) - forma aplikacji

W dobie wszechobecnych komputerów i Internetu wydaje się być całkowicie pozbawionym sensu wysyłanie tradycyjnych papierowych listów. Powinniśmy być jednak ostrożni stawiając takie tezy. Skoro wszyscy przesyłają CV i list motywacyjny na skrzynkę poczty elektronicznej może właśnie tradycyjna...czytaj więcej »

Praca z pasją

„Nie sądzę, żeby ktoś wymyślił lepszy sposób spędzania czasu niż dobra praca, sposób - który by dawał tyle radości i pozwalał czuć się wiecznie młodym” Frederick Hudson EckerCzy każdego dnia budzisz się rano przyjemnie ożywiona i myślisz z entuzjazmem co przyniesie ci nowy dzień? Czy raczej...czytaj więcej »

Jak kreatywnie poszukiwać pracy?

Poszukiwanie pracy przyprawia o ból głowy coraz więcej młodych osób. Dotychczasowe zasady standardowego CV i listu motywacyjnego odeszły w wielu branżach do lamusa. Aby być zauważonym, trzeba udowodnić już na etapie rekrutacji, że jest się osobą kreatywną. Takie działania pozwolą nam...czytaj więcej »

Czy wysłać CV ze zdjęciem?

Pewnie to pytanie niejeden z nas zadawał sobie przy aplikowaniu na różnego rodzaju stanowiska. Istnieje powszechny pogląd, że wyróżniające się cv zwiększa nasze szanse przy wstępnej selekcji. Kandydaci kierują się myśleniem, iż przyszły pracodawca doceni naszą kreatywność i twórcze myślenie...czytaj więcej »

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia (8) - nie tylko etat

Nie zawsze etat jest dostępną lub dobrą dla nas w danym momencie formą zatrudnienia. Jakie są więc alternatywne formy pracy?Zatrudnienie tymczasowe  W wielu sytuacjach okazać się może, że proces poszukiwania pracy przebiega zbyt długo w stosunku do naszych oczekiwań bądź sytuacji...czytaj więcej »

Poszukiwanie pracy

Każdy z nas przekonał się, z czym wiążę się rozmowa rekrutacyjna. Stres, emocje, obawa czy dobrze wypadnę, no i najważniejsze: czy uda mi się dostać wymarzoną pracę. Rozmowa rekrutacyjna dla pracodawcy jest sprawdzeniem po pierwsze tego, co umieściliśmy w swoim cv. Musimy być świadomi tego...czytaj więcej »

Jak się nie bać i się nie dać... w rozmowie z rekruterem

Ponad 300 tysięcy osób w całym kraju porzystąpiło w tym roku do zdawania matur ustnych. Egzaminy te przypominają w pewnym stopniu rozmowę rekrutacyjną. I jedne i drugie wiążą się z wysokim poziomem stresu, który wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przez rozmówcę, a tym samym na ostateczny...czytaj więcej »

Nowe tchnienie CV

Tworząc życiorys zawodowy obecnie nie wystarczy posłużyć się schematem zaczerpniętym z Internetu czy poradnika. CV musi być swojego rodzaju wizytówką zawierającą umiejętności i praktyczne doświadczenia o bardzo indywidualnym charakterze. Dzisiejsze CV zdecydowanie skuteczniej działa jeżeli...czytaj więcej »

Rozmowa kontrolowana

Najczęściej stosowaną formą selekcji kandydatów do pracy jest rozmowa kwalifikacyjna, która ma formę wywiadu z kandydatem. Osoby prowadzące rozmowy kwalifikacyjne zadają kandydatom szereg pytań związanych z kompetencjami kandydata, które dot. pracy na danym stanowisku.Zdarzają się jednak...czytaj więcej »

Jaki wynagrodzenie Panią satysfakcjonuje?

To pytanie musi w końcu paść, jeśli starasz się o pracę lub podwyżkę. Co odpowiedzieć, gdy przyszły czy obecny pracodawca zapyta cię na jaką pensję liczysz? Jak przygotować się do negocjowania wysokości wynagrodzenia?   Przede wszystkim jeszcze przed podjęciem rozmów musisz być pewna, że...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Jak znaleźć pracę