fbpx Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia(7) - forma aplikacji | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia(7) - forma aplikacji

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia(7) - forma aplikacji

W dobie wszechobecnych komputerów i Internetu wydaje się być całkowicie pozbawionym sensu wysyłanie tradycyjnych papierowych listów. Powinniśmy być jednak ostrożni stawiając takie tezy. Skoro wszyscy przesyłają CV i list motywacyjny na skrzynkę poczty elektronicznej może właśnie tradycyjna forma aplikacji okaże się wytrychem do drzwi pracodawcy?
 
ZŁOTA ZASADA – RÓBMY TO SAMO CO INNI TYLKO INACZEJ!
 
UWAGA:      Pamiętajmy, że jeżeli aplikujemy w odpowiedzi na ogłoszenie powinniśmy się stosować do instrukcji w nim zawartych. Jeżeli firma, w której chcemy podjąć pracę, jest proekologiczna, wysyłanie papierowych aplikacji może być źle odebrane. Z drugiej strony, jeśli wymagany jest oprócz CV list motywacyjny jego brak w aplikacji może świadczyć o naszym ignoranctwie lub braku dbałości o szczegóły.
 
Możemy uniwersalnie przyjąć obowiązującą tezę, że papierowe wersje CV i listu motywacyjnego są milej widziane od kandydatów aplikujących do pracy na wyższe stanowiska – lub inaczej – nie wywołają niepożądanych skutków w postaci automatycznego ich odrzucenia. Tutaj wolniej zmieniają się niektóre zasady i wręcz klasyczne podanie może być w dobrym tonie.
 
Z drugiej strony, elektroniczna wersja CV pozwala na uwzględnienie w nim większej ilości materiału multimedialnego (powiększane zdjęcie, linki) i jest bez porównania łatwiejsza w archiwizacji czy dalszym przesyłaniu. Poradnik ów nie jest kierowany do wyższej kadry menadżerów, a więc ze spokojnym sumieniem polecić mogę aplikacje przesyłane w popularnych formatach elektronicznych (doc, rtf, pdf) z uwzględnieniem wcześniej zawartych uwag co do budowy aplikacji.
Autor:
Bartosz Kozłowski