fbpx Pielęgnacja skóry | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Pielęgnacja skóry

Miejsce specjalnej troski

Takim miejscem jest skóra wokół oczu. Prawie zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, niesamowicie cienka i delikatna, słabo nawilżona, bardzo wrażliwa. Dodatkowo jest miejscem, w którym słabiej krąży krew oraz zatrzymuje się limfa. Powieka i obszar wokół oka to miejsce, które najczęściej...czytaj więcej »

A po nocy przychodzi dzień...

Zdarzają się takie noce, podczas których nie możemy odpocząć. Szalona zabawa, alkohol, brak snu powodują, że rano wyglądamy niekorzystnie. Co zrobić, jeśli następnego dnia mamy ważne spotkanie lub musimy pokazać się publicznie? Nie jest tak, że nieprzespanej nocy nie da się oszukać. Szara i...czytaj więcej »

Jak na dłoni

Dłonie - wizytówka i świadectwo kultury osobistej, jeden z najbardziej widocznych atrybutów urody. Ich wygląd dostarcza informacji o naszym temperamencie, osobowości stylu życiu oraz o aktualnym stanie naszego zdrowia. Chętnie prezentujesz swoje zadbane paznokcie czy może starasz się ukryć...czytaj więcej »

Dekolt w dobrej kondycji

Szyja i dekolt to na swój sposób przedłużenie twarzy. Aby skóra w tych miejscach dobrze wyglądała i nie zdradzała dokładnie naszego wieku, warto poświęcić jej trochę czasu. Odpowiednia pielęgnacja to gwarancja gładkiej i jędrnej skóry na dłuższy czas. Skóra szyi i dekoltu jest cieńsza niż...czytaj więcej »

Lato bez przebarwień

Lato to okres częstego przebywania na słońcu, nawet gdy chorujemy ciężko uniknąć promieniowania UV. Niestety wiele leków ma działanie fotouczulające lub po prostu powoduje skutki uboczne w przypadku ekspozycji na słońce w czasie kuracji. Nie zawsze lekarze lub farmaceuci informują o takim...czytaj więcej »

Zestresowana skóra

  Twoja skóra też się denerwuje, a każdy silny stres odbija się na jej kondycji. Długotrwałe napięcie działa na organizm jak procesy korozji na stal – niszczy go powoli, ale konsekwentnie.  W zestresowanym organizmie drastycznie spada ilość krwinek czerwonych i limfocytów T, które...czytaj więcej »

Kąpieli czas

Przynosi ulgę po ciężkim dniu, jest wspaniałym relaksem przed snem. Szybko odpręża i uspokaja, lub pobudza i orzeźwia. Zanim jednak nalejesz wody do wanny przygotuj się na tę chwilę, aby maksymalnie ją wykorzystać.   Jeśli jesteś zdenerwowana zapal w łazience świece. Ich kojący blask...czytaj więcej »

Lifting bez skalpela

  Ultradźwięki wspomagają uzyskanie efektu wygładzenia zmarszczek, zwiększenia nawilżenia, jędrności, napięcia i elastyczności skóry. Za pomocą serii zabiegów sonoforezy z powodzeniem można ujędrnić i wymodelować owal twarzy bez interwencji skalpela.    Ultradźwięki mają działanie...czytaj więcej »

O ustach słów kilka

Usta są elementem twarzy, po którym możemy rozpoznać nasz humor. Opuszczone kąciki ust nadają twarzy ponurego, smutnego wyrazu. Podniesione przeciwnie – wyrażają radość i zadowolenie. Są mocno ukrwione a naskórek, który je chroni jest bardzo cienki. Dzięki temu ich barwa to wyrazisty różowy...czytaj więcej »

Wiosenne zabiegi u kosmetologa

Nadejście wiosny sprzyja nowym postanowieniom. Pokazujemy więcej ciała, częściej wychodzimy z domu. Chcemy pięknie wyglądać.   Podczas zimowych miesięcy niesprzyjające jest długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. To trudny czas dla naszej skóry. Z powodu mrozu i wiatru...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Pielęgnacja skóry