fbpx Pielęgnacja skóry | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Pielęgnacja skóry

Wiosenne zabiegi u kosmetologa

Nadejście wiosny sprzyja nowym postanowieniom. Pokazujemy więcej ciała, częściej wychodzimy z domu. Chcemy pięknie wyglądać.   Podczas zimowych miesięcy niesprzyjające jest długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. To trudny czas dla naszej skóry. Z powodu mrozu i wiatru...czytaj więcej »

Jak powinny wyglądać zadbane stopy

Mamy jeszcze okres ciepłych dni. Wracamy opalone z urlopów, weekendów. Chcemy poczuć tę aurę ciepła i z przyjemnością zakładamy na nogi obuwie, które odkrywa nasze palce. I nie ma w tym nic złego pod kilkoma spełnionymi warunkami.Przede wszystkim, stopy powinny być odpowiednio zadbane....czytaj więcej »

Maseczka dobra na wszystko

Dużo bardziej skoncentrowana niż krem codziennego użytku, przynosi ukojenie, szybko poprawia kondycję skóry, jest łatwa w użyciu, ogólnie dostępna i oprócz upiększania poprawia samopoczucie – maseczka. Maseczka to kosmetyk, który został wyprodukowany z myślą o naszych potrzebach, aby w...czytaj więcej »

Skóra tłusta

Tendencja do przetłuszczania się skóry może być jej cechą wrodzoną lub może być spowodowana zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie. Zawsze jednak bezpośrednią przyczyną problemu jest nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. Ze skutkami ich nadmiernej aktywności można...czytaj więcej »

Samoopalacze - słońce w tubce

  Letnią opaleniznę można dziś kupić w sklepie. W zależności od tego na jakim odcieniu opalenizny ci zależy, możesz wybierać pośród kremów i balsamów samoopalających, mleczek, balsamów brązująco-rozświetlających.   Samopalacze Gwarantują w 100 procentach bezpieczną opaleniznę. Kremy...czytaj więcej »

Moc wody

  Kosmetyki których używamy zawierają od kilku do kilkudziesięciu procent wody (wyjątkiem są mleczka i toniki w których woda stanowi nawet do 95%). Jako surowiec kosmetyczny musi spełniać odpowiednie kryteria – jest to warunek stworzenia dobrego kosmetyku. Dlatego do produkcji kosmetyków...czytaj więcej »

Fakty i mity na temat ochrony przed UV

Sezon kąpieli słonecznych już się rozpoczął i niebawem większość dnia będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Tymczasem lekarze alarmują o szkodliwości promieniowania UV. Aby więc dobrze przygotować się do letniego wyjazdu, warto najpierw uporządkować wiedzę, dotyczącą ochrony przed słońcem...czytaj więcej »

Samoopalacze - zatrzymać brąz na dłużej

Zdrowa opalenizna to skóra z lekkim odcieniem brązu. Są jednak osoby, zwłaszcza o bardzo jasnej karnacji, którym ciężko osiągnąć zadowalający je efekt opalenizny wystawiając się na działanie słońca. Wiele osób z powodu różnych przeciwwskazań lub z własnego wyboru, nie może i nie chce zbyt...czytaj więcej »

Zawsze pachnieć świeżością

Pocenie się jest nieodłączną sferą naszej fizjologii. Nasila się podczas stresu, nadpobudliwości nerwowej, ma związek z gospodarką hormonalną. Jak nad tym zapanować, aby funkcjonować w pracy i w domu bez krępujących plam na bluzce? Rynek oferuje nam dwa rozwiązania. Dezodorant albo...czytaj więcej »

Zimą skóra w Twoich rękach

Jeszcze przyczajona ale za chwilę rozpanoszy się wszędzie. Zima. Pora roku, która po macoszemu traktuje naszą skórę. Ta zaś, aby się obronić stosuje mechanizm powodujący zwężanie się naczyń krwionośnych. Sprawia to, że bledniemy, skóra nie jest już tak bardzo samodzielna jak wówczas, kiedy...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Pielęgnacja skóry