fbpx Pielęgnacja skóry | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Pielęgnacja skóry

Fakty i mity na temat ochrony przed UV

Sezon kąpieli słonecznych już się rozpoczął i niebawem większość dnia będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Tymczasem lekarze alarmują o szkodliwości promieniowania UV. Aby więc dobrze przygotować się do letniego wyjazdu, warto najpierw uporządkować wiedzę, dotyczącą ochrony przed słońcem...czytaj więcej »

Samoopalacze - zatrzymać brąz na dłużej

Zdrowa opalenizna to skóra z lekkim odcieniem brązu. Są jednak osoby, zwłaszcza o bardzo jasnej karnacji, którym ciężko osiągnąć zadowalający je efekt opalenizny wystawiając się na działanie słońca. Wiele osób z powodu różnych przeciwwskazań lub z własnego wyboru, nie może i nie chce zbyt...czytaj więcej »

Zawsze pachnieć świeżością

Pocenie się jest nieodłączną sferą naszej fizjologii. Nasila się podczas stresu, nadpobudliwości nerwowej, ma związek z gospodarką hormonalną. Jak nad tym zapanować, aby funkcjonować w pracy i w domu bez krępujących plam na bluzce? Rynek oferuje nam dwa rozwiązania. Dezodorant albo...czytaj więcej »

Zimą skóra w Twoich rękach

Jeszcze przyczajona ale za chwilę rozpanoszy się wszędzie. Zima. Pora roku, która po macoszemu traktuje naszą skórę. Ta zaś, aby się obronić stosuje mechanizm powodujący zwężanie się naczyń krwionośnych. Sprawia to, że bledniemy, skóra nie jest już tak bardzo samodzielna jak wówczas, kiedy...czytaj więcej »

Skóra odwodniona

Czasem trudno jest sklasyfikować rodzaj naszej cery. O ile w przypadku tłustej, suchej czy normalnej jest to dosyć proste, bo jej reakcje są standardowe, o tyle skóra odwodniona zachowuje się nieco kapryśnie. Skóra odwodniona charakteryzuje się bardzo małą elastycznością, jest dosyć cienka...czytaj więcej »

KOLAGEN na talerzu

Jak się okazuje nie tylko kremy kosmetyczne "korzystają" z właściwości kolagenu.   W Japonii jak grzyby po deszczu powstają restauracje, sklepy, kawiarnie w których można kupić żywność wzbogaconą kolagenem. Do typowych potraw chińskich dodawane jest bezsmakowe białko, które po podgrzaniu...czytaj więcej »

Zaprzyjaźnij się z peelingiem

Regularne złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka jest bardzo ważne. Dzięki temu skóra prawidłowo funkcjonuje, poprawia się jej krążenie i dużo łatwiej przyswaja substancje odżywcze, które dostarczamy w postaci maseczki czy kremu. Na gładkiej skórze dużo lepiej wygląda makijaż oraz dłużej...czytaj więcej »

Skóra pięknieje nocą

Niekoniecznie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest zdrowy sen. Zdrowy, czyli spokojny, odpowiednio długi, zapewniający nam regenerację ciała i umysłu. Niestety, chroniczny niedobór snu zaczyna być cechą powszechną w rozwiniętych krajach. Nie śpimy wystarczająco długo, a to...czytaj więcej »

Wygraj walkę z cellulitem

Nieaprobowany społecznie niczym niewydepilowane nogi, jednak o wiele trudniejszy do zwalczenia. Czym jest i jak z nim walczyć? Cellulit jest to przerost komórek tłuszczowych (adypocytów). Atakuje kobiety w czasie dojrzewania, ciąży i przed menopauzą, spowodowany jest przez żeńskie hormony...czytaj więcej »

Miejsce specjalnej troski

Takim miejscem jest skóra wokół oczu. Prawie zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, niesamowicie cienka i delikatna, słabo nawilżona, bardzo wrażliwa. Dodatkowo jest miejscem, w którym słabiej krąży krew oraz zatrzymuje się limfa. Powieka i obszar wokół oka to miejsce, które najczęściej...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Pielęgnacja skóry