fbpx Podróże służbowe | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Podróże służbowe

Na tych lotniskach przesiadka nie jest stratą czasu

Biznesowy wyjazd, czy wakacyjna podróż w dalsze zakątki świata wielu osobom kojarzy się z długimi lotami, licznymi przesiadkami i międzylądowaniami. Przerwy w podróży nie muszą być jednak uporczywe i oznaczać straconego czasu. Warto podkreślić, że coraz więcej lotnisk przykłada szczególną...czytaj więcej »

Od 30 dni do 24 godzin przed wylotem – duże różnice w dostępności odpraw online

odprawa on-line
Skyscanner sprawdził, na ile dni przed wylotem, podróżni otrzymują dostęp do odprawy online. Wielu podróżnych chce pobrać i wydrukować swoje karty pokładowe prosto z domu. Często zdarza się jednak, że odprawa w sieci nie jest dostępna, gdy podróżny ma wolny czas. Skyscanner, jedna z...czytaj więcej »

Optymalizacja kosztów podróży służbowych

podróże służbowe
Choć 61% polskich firm ma politykę podróży służbowych, to jednak na delegacje pracowników wciąż wydaje się za dużo. Rozwiązania tego problemu przedsiębiorstwa szukają w ograniczaniu liczby wyjazdów. To nie do końca trafiony pomysł – zaznaczają specjaliści. Warto skorzystać ze specjalnych...czytaj więcej »

Twój bagaż zaginął na lotnisku? Sprawdź, do kogo wystąpić z reklamacją

bagaż odszkodowanie reklamacja
Zagubienie lub uszkodzenie bagażu na lotnisku potrafią skutecznie zepsuć całe wakacje. Nie dość, że zostajemy pozbawieni ubrań, to jeszcze z powodu braku sprawnego sprzętu sportowego nie możemy korzystać z zaplanowanych atrakcji. Za takie niedogodności należy nam się rekompensata. Jak i u...czytaj więcej »

O czym należy pamiętać podczas służbowego wyjazdu do Chin

Coraz więcej Polskich menadżerów wyjeżdża do Chin w sprawach służbowych. O czym należy pamiętać podczas podróży do tego kraju?  Chińczycy przywiązują wielką wagę do podawania wizytówek. Przy przyjmowaniu należy chwycić wizytówkę oburącz starannnie ją oglądając zanim schowamy do wizytownika...czytaj więcej »

Hotelowe rozwiązania smart to już standard

W hotelu zameldujesz się samodzielnie za pośrednictwem tabletu, a drzwi do pokoju otworzysz dzięki smartfonowi. To tylko nieliczne z udogodnień technologicznych, w które inwestuje branża hotelarska. Na zmianach zyskują między innymi goście biznesowi, mogący liczyć na przestronne sale...czytaj więcej »

Przygotowanie bagażu szefa do wyjazdu służbowego

Wybór walizek i toreb podróżnych Do samolotu Najlepsze są walizki z solidnymi kółkami i mocną rączką, lekkie, ale sztywne. Najlepiej jeśli wszystkie boki walizki są usztywnione (sam materiał może się łatwiej rozedrzeć) lub gdy cała powłoka walizki wykonana jest z tworzywa sztucznego. Zamki...czytaj więcej »

Dlaczego warto opierać konkursy sprzedażowe w firmach na nagrodach opartych o wyjazdy incentive

wyjazdy firmowe
Zacznijmy od definicji słowa “incentive”, które kojarzy się w Polsce w z wyjazdami firmowymi, a nie do końca dotyczy tylko wyjazdów. Definicja słownikowa mówi nam, że angielskie “incentive”: oznacza zachętę, bodziec, podnietę. Jak wiele słów, wywodzi się z łaciny, od słowa “incentivum”,...czytaj więcej »

Jak zredukować koszty podróży?

Wywiad z Panią Agnieszką Palacz - opiekunką kluczowych Klientów korporacyjnych www.lataj.pl.Szefowie oczekują od asystentek/sekretarek aby znalazły one możliwości zredukowania kosztów podróży, jak można to osiągnąć ? W poprzedniej rozmowie wspomniałam o udogodnieniach dotyczących stałej...czytaj więcej »

Podróżuj samolotem zdrowo

Loty samolotem, zarówno te długie jak i te krótsze, mogą mieć spory wpływ na nasze samopoczucie, a u osób często podróżujących – nawet na ich zdrowie! Bezruch, niska wilgotność powietrza, niezdrowa żywność, zmiana stref czasowych oraz niskie ciśnienie w samolocie negatywnie oddziaływują na...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Podróże służbowe