fbpx Podróże służbowe | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Podróże służbowe

O czym należy pamiętać podczas służbowego wyjazdu do Chin

Coraz więcej Polskich menadżerów wyjeżdża do Chin w sprawach służbowych. O czym należy pamiętać podczas podróży do tego kraju?  Chińczycy przywiązują wielką wagę do podawania wizytówek. Przy przyjmowaniu należy chwycić wizytówkę oburącz starannnie ją oglądając zanim schowamy do wizytownika...czytaj więcej »

Hotelowe rozwiązania smart to już standard

W hotelu zameldujesz się samodzielnie za pośrednictwem tabletu, a drzwi do pokoju otworzysz dzięki smartfonowi. To tylko nieliczne z udogodnień technologicznych, w które inwestuje branża hotelarska. Na zmianach zyskują między innymi goście biznesowi, mogący liczyć na przestronne sale...czytaj więcej »

Przygotowanie bagażu szefa do wyjazdu służbowego

Wybór walizek i toreb podróżnych Do samolotu Najlepsze są walizki z solidnymi kółkami i mocną rączką, lekkie, ale sztywne. Najlepiej jeśli wszystkie boki walizki są usztywnione (sam materiał może się łatwiej rozedrzeć) lub gdy cała powłoka walizki wykonana jest z tworzywa sztucznego. Zamki...czytaj więcej »

Dlaczego warto opierać konkursy sprzedażowe w firmach na nagrodach opartych o wyjazdy incentive

wyjazdy firmowe
Zacznijmy od definicji słowa “incentive”, które kojarzy się w Polsce w z wyjazdami firmowymi, a nie do końca dotyczy tylko wyjazdów. Definicja słownikowa mówi nam, że angielskie “incentive”: oznacza zachętę, bodziec, podnietę. Jak wiele słów, wywodzi się z łaciny, od słowa “incentivum”,...czytaj więcej »

Jak zredukować koszty podróży?

Wywiad z Panią Agnieszką Palacz - opiekunką kluczowych Klientów korporacyjnych www.lataj.pl.Szefowie oczekują od asystentek/sekretarek aby znalazły one możliwości zredukowania kosztów podróży, jak można to osiągnąć ? W poprzedniej rozmowie wspomniałam o udogodnieniach dotyczących stałej...czytaj więcej »

Podróżuj samolotem zdrowo

Loty samolotem, zarówno te długie jak i te krótsze, mogą mieć spory wpływ na nasze samopoczucie, a u osób często podróżujących – nawet na ich zdrowie! Bezruch, niska wilgotność powietrza, niezdrowa żywność, zmiana stref czasowych oraz niskie ciśnienie w samolocie negatywnie oddziaływują na...czytaj więcej »

O co zadbać planując podróż zagranicę?

Zanim kupimy bilety lotnicze, zarezerwujemy hotel i spakujemy firmowy bagaż szefa – warto sprawdzić przepisy wizowe, ważność paszportu oraz informacje o zalecanych szczepieniach.  1.      Wizy wjazdowe Obywatele polscy mogą się swobodnie poruszać po krajach Unii Europejskiej. Istnieje...czytaj więcej »

Przygotowanie mobilnego biura do podróży

Latem coraz częściej myślimy o wyjazdach. Tych typowo wakacyjnych, na których próbujemy choć na chwilę uciec i oderwać się od spraw firmowych, lub też kilkudniowych, w czasie których nie można sobie pozwolić na zupełny rozwód z pracą i obiecujemy sobie, że w innej scenerii napiszemy zaległy...czytaj więcej »

Mniejsze i większe grzechy taksówkarzy – czyli sposoby jak oszukać pasażera

Zbyt duża liczba taksówek i zbyt mała liczba chętnych do podróżowania nimi przyczynia się do tego, że taksówkarze sięgają po nielegalne i nieetyczne formy zarobku. Dzięki nim próbują wyciągnąć od naiwnych klientów jak najwięcej. A z informacji jakie można znaleźć w internecie aż 78%...czytaj więcej »

Na tych lotniskach przesiadka nie jest stratą czasu

Biznesowy wyjazd, czy wakacyjna podróż w dalsze zakątki świata wielu osobom kojarzy się z długimi lotami, licznymi przesiadkami i międzylądowaniami. Przerwy w podróży nie muszą być jednak uporczywe i oznaczać straconego czasu. Warto podkreślić, że coraz więcej lotnisk przykłada szczególną...czytaj więcej »

Strony

Subskrybuj Podróże służbowe