fbpx O co zadbać planując podróż zagranicę? | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

O co zadbać planując podróż zagranicę?

Czas czytania
less than
1 minute
Przeczytałeś już

O co zadbać planując podróż zagranicę?

Zanim kupimy bilety lotnicze, zarezerwujemy hotel i spakujemy firmowy bagaż szefa – warto sprawdzić przepisy wizowe, ważność paszportu oraz informacje o zalecanych szczepieniach. 
1.      Wizy wjazdowe
Obywatele polscy mogą się swobodnie poruszać po krajach Unii Europejskiej. Istnieje jednak szereg krajów, do których potrzebna jest wiza wjazdowa. W przypadku jednych państw można nabyć ją podczas przekraczania granicy (bądź na lotnisku) , lecz bywa, że procedura załatwiania wizy trwa znacznie dłużej i konieczny jest kontakt z ambasadą danego kraju.
 
Najbardziej aktualne informacje wizowe można znaleźć na:
 
W przypadku wymogu wizowego należy skontaktować się z ambasadą danego kraju.
 
2.      Ważność paszportu
Przed wyjazdem należy sprawdzić w ambasadzie kraju do którego się udajemy jak długo powinien być ważny paszport (najczęściej jest to 6 mies.) od momentu przekroczenia granicy.                        
 
3.      Szczepienia i choroby
Przy podróżach egzotycznych warto sprawdzić zalecaną listę szczepień. Niektóre szczepionki przyjmuje się na parę tygodni przed podróżą w celu zapewnienia ochrony. Należy też pamiętać, że niektóre kraje nie wpuszczają osób chorych na określone choroby np. nosicieli HIV. Informacje o zalecanych szczepieniach i same szczepienia możemy uzyskać dzwoniąc np. do Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej 37 w Warszawie: 22 632 06 84.
 
Podróżując poza Unię Europejską musimy pamiętać o ubezpieczeniu zdrowotnym. Oszczędność przy wyborze wariantu, czy towarzystwa ubezpieczeniowego może okazać się pozorna i drogo nas później kosztować, więc polecam sprawdzone firmy i wysoki limit kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych.             

www.jakub-puchajda.pl
Autor:
Jakub Puchajda