fbpx Wina kosmetyku czy nasze błędy - tusz do rzęs | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Wina kosmetyku czy nasze błędy - tusz do rzęs

Czas czytania
less than
1 minute
Przeczytałeś już

Wina kosmetyku czy nasze błędy - tusz do rzęs

Tusz do rzęs. Kruszy się jeśli używamy go już jakiś czas. Dzieje się tak dlatego, że przy każdym otwarciu opakowania do środka dostaje się powietrze, które powoduje stopniowe wysuszanie kosmetyku. Niektóre panie mają zwyczaj kilkukrotnego i energicznego wkładania szczoteczki do środka, celem lepszego nabrania kosmetyku. Jest to całkowicie nieuzasadnione zachowanie.
Każda buteleczka na górze ma przewężenie, w tym miejscu nadmiar tuszu zostaje zatrzymany w buteleczce, średnica otworu jest dużo mniejsza niż średnica włosków na szczotce, więc taka praktyka nie ma sensu. Jedyne co się wtedy dzieje to wpompowywanie powietrza do środka i narażenie naszego kosmetyku na szybsze wysuszenie.
Pamiętaj, że już samo odkręcanie buteleczki powoduje ruch szczoteczki, to całkowicie wystarczy. Jeśli jednak tusz jest dosyć rzadki i mimo wszystko wyjmując szczoteczkę jest go na niej za dużo, wycieramy go, ale nie o opakowanie! Użyj do tego chusteczki. Inaczej wyschnięte kawałki tuszu przy najbliższej okazji dostaną się do środka i tusz będzie zawierał grudki.
 
Jeśli twój tusz odbija się na świeżym makijażu oznacza to, ze po prostu nie zdążył wyschnąć. Pozwól mu spokojnie zastygnąć i przez chwilę nie trzepocz rzesami.
Autor:
Joanna Brodzik