fbpx Jak zorganizować spotkanie z pracownikami, które będzie efektywne? | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Jak zorganizować spotkanie z pracownikami, które będzie efektywne?

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Jak zorganizować spotkanie z pracownikami, które będzie efektywne?

zebrania spotkania

Nic nie motywuje bardziej do działania i rozwoju osobistego, jak dobrze zorganizowany warsztat, spotkanie lub konferencja tematyczna. To dlatego, największe firmy z różnych branż, organizują takie imprezy dla swoich zespołów managerskich. Dzięki temu, zyskują większe zaangażowanie swoich zespołów i co ważne, poszerzają ich pole widzenia na określony temat. To inwestycja, która opłaca się firmom i podoba pracownikom.


Czy wiesz, jak inwestować w swoich pracowników? Możesz zagwarantować im odpowiednią opiekę medyczną, pakiet wypoczynkowy lub karnet na siłownię. Ciekawym rozwiązaniem będą także paczki lub okolicznościowe upominki. Ale największą nagrodą dla zaangażowanego pracownika, będzie tematyczne szkolenie lub warsztat. To inwestycja na lata, która przynosi obopólne korzyści.

Jak zorganizować spotkanie, które będzie efektywne? Oto najważniejsze elementy!

Miejsce poza firmą – aby pracownik był zrelaksowany i mógł skupić się na szkoleniu, koniecznie zorganizuj warsztat poza miejscem pracy. Powinien otrzymać dzień wolny od pracy, móc się skupić i mieć czas na weryfikację wszystkich informacji, które otrzymał od prelegenta. Jeśli organizujesz spotkanie firmowe, to warto odnaleźć salę kameralną, przyjemną i z możliwością poprowadzenia luźnej rozmowy. Powinniście czuć się swobodnie.

Interesujący temat i prelegent – nie wiesz, jaką prelekcję zaproponować pracownikom, zapytaj ich bezpośrednio, czego chcieli by się dowiedzieć, jakie umiejętności rozwinąć. Nie warto narzucać im tematów, które Tobie wydają się ciekawe, ale z perspektywy pracownika będą za trudne do przeniesienia na ich umiejętności i zakres czynności, którymi zajmuje się na co dzień. Przed przeprowadzeniem szkolenia zapytaj w ankiecie, kogo zaprosić na szkolenie. W niektórych branżach można wskazać prelegentów, których chętnie każdy posłucha.

Zwróć uwagę na przekaz – w czasie prelekcji powtarzaj najważniejsze sekcje w prezentacji. Zwróć uwagę na to, kiedy warto zadać pytania dodatkowe, zanotować najważniejsze pojęcia. W ten sposób podzielisz swoją wypowiedź na ciekawe sekcje, które jednocześnie będą łatwiejsze w konsumpcji.

Przeznacz jednocześnie czas na rozmowę, dyskusję oraz warsztat. Tylko poprzez praktyczne sprawdzenie dostarczonej wiedzy, będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę na kolejnym spotkaniu, który z tematów należy jeszcze bardziej rozszerzyć, a który spokojnie można już pominąć.

Po rozmowie zapytaj o wnioski i opinię o prezentacji. W ten sposób dostaniesz najbardziej obiektywny feedback.

Spotkania w różnej formie szkoleniowej, powinny odbywać się w Twojej firmie systematycznie w ciągu roku. Bez takiego rozwoju pracownicy nie będą efektywnie wykonywać swoich zadań, a Ty prawdopodobnie nie będziesz odnosił sukcesów w biznesie. Zadbaj o swój zespół i zorganizuj przynajmniej 2 konferencje dla swoich zespołów w ciągu roku. Za każdym razem zadbaj o dobór odpowiedniej sali, która będzie się znajdowała poza firmą! Gwarantujemy, że szybko zauważysz pierwsze efekty!

Bez względu na to jakie spotkanie zewnętrzne organizujesz - spotkanie z Klientem, warsztat, szkolenie czy konferencję - wejdź na replaceapp.com - znajdziesz tam wyselekcjonowane sale dostępne na godziny w całej Polsce. Planujesz spotkanie za pół roku? Zarezerwuj salę już dziś, aby skorzystać z aktualnych promocji!

Artykuł sponsorowany

Autor:
replaceapp.com