fbpx Jak zredukować koszty podróży? | Pierwszy w Polsce kobiecy portal dla asystentek i sekretarek

Jak zredukować koszty podróży?

Czas czytania
1 minute
Przeczytałeś już

Jak zredukować koszty podróży?

Wywiad z Panią Agnieszką Palacz - opiekunką kluczowych Klientów korporacyjnych www.lataj.pl.

Szefowie oczekują od asystentek/sekretarek aby znalazły one możliwości zredukowania kosztów podróży, jak można to osiągnąć ?
W poprzedniej rozmowie wspomniałam o udogodnieniach dotyczących stałej współpracy z biurem. Takie udogodnienie to m.in. analiza wydatków firmy pod kątem poczynienia oszczędności. Biuro podróży dysponując dokładnymi raportami z zakupu biletów lotniczych, hoteli i innych usług może zaproponować różne rozwiązania.
Jakie to rozwiązania np. ?
W przypadku małych i średnich firm zamawiających po kilka biletów raz na jakiś czas, można samodzielnie lub z pomocą biura zarejestrować się w programach dla firm, linii lotniczych. Biuro podróży poprzez rejestrowanie biletów odpowiednim kodem, realizuje program. Sekretarka o programie nie musi pamiętać , wystarczy, że dokona rejestracji, przekaże kod swojemu agentowi i kupuje bilety. …a ilość punktów rośnie…
A co można otrzymać za uzbierane punkty ?
Za punkty można otrzymać bezpłatny bilet lotniczy, bonus pieniężny, akcesoria podróżnicze lub podwyższenie klasy podróży.
Jakie rozwiązania wchodzą w grę w przypadku większych wydatków na bilety lotnicze ?
W przypadku większej ilości biletów lotniczych biuro podróży podejmuje w imieniu firmy rozmowy z przewoźnikiem lotniczym nt umowy korporacyjnej. Umowa zawiera oczywiście indywidualne warunki, ale są to zwykle zniżki, specjalne stawki cenowe, rabaty, bardziej elastyczne warunki taryf. Taką umowę realizuje później agent.
A w przypadku innych usług ?
Funkcjonuje to podobnie. Firma, której pracownicy nocują często w danym hotelu może liczyć na rozmowy o specjalnej cenie. Rozmowy można prowadzić również z firmami zajmującymi się wynajmem samochodów.
Autor:
Lataj.pl